Górnik Zabrze – Górnik Łęczna 1:1. Kilka minut zabrakło do zwycięstwa

Milo  -  28 listopada 2015 17:22
0
999

madej_gornik_leczna-1516

W sobotnie popołudnie Górnik Zabrze zmierzył się ze swoim imiennikiem z Łęcznej. Pojedynek zakończył się wynikiem 1:1, a na listę strzelców wpisali się Skrzypczak oraz Mierzejewski.

Przed meczem największe wątpliwości wzbudzała pozycja napastnika. Ostatecznie kontuzjowanego Korzyma zastąpił Skrzypczak. Pierwszą dogodną okazję do zdobycia bramki miał Jeż, jednak minimalnie chybił. Gra przez większość pierwszej połowy odbywała się w środkowej strefie boiska. Na uwagę zasługuje rzut wolny wykonany przez Jeża, a piłka po raz drugi o centymetry minęła światło bramki. Chwilę później bliski szczęścia był Danch, ale piłka trafiła prosto w Prusaka. Na 5. minut przed końcem spotkania przypomnieli o sobie zawodnicy z Łęcznej, jednak uderzenie Nowaka nie zaskoczyło Janukiewicza. Pierwsza połowa nie dostarczyła kibicom wielu emocji, a obie drużyny nie chciały zrobić sobie krzywdy.

Drugą połowę obiecująco rozpoczęli zabrzanie. Skrzypczak dobrze uderzył piłkę głową, ale Prusak stał na posterunku. Później do głosu doszli przyjezdni konkretnie Bonin, który bardzo chciał wpisać się na listę strzelców nękając groźnymi strzałami Janukiewicza. Gra zabrzan wyglądała bardzo słabo, a przeprowadzone akcje nie kleiły się, aż do 79′, gdy  Skrzypczak wykończył podanie Gergela. Stracony gol nie podłamał gości i w samej końcówce meczu doprowadzili do wyrównania za sprawą Mierzejewskiego.

Górnik Zabrze – Górnik Łęczna 1:1 (0:0)
1:0 – Skrzypczak, 79′
1:1 – Mierzejewski, 90′

Górnik Zabrze: Janukiewicz – Widanow (45′ Slodowy), Danch, Kopacz, Kosznik – Gergel, Grendel (59′ Nowak), Kwiek, Madej (90′ Kurzawa), Jeż – Skrzypczak
Trener: Leszek Ojrzyński

Górnik Łęczna: Prusak – Mierzejewski (90′ Sasin), Boźić, Bielak, Leanardo – Tymyński (85′ Pitry), Bednarek, Bonin, Nowak, Piesio – Śpiączka (74′ Świerczok)
Trener: Jurij Szatałow

Żółte kartki: Kosznik, Widanow – Tymiński, Bielak