Górnik Zabrze do końca roku może mieć nowego właściciela

Milo  -  18 sierpnia 2014 22:43
0
805

Radosc132_Cracovia_1415

Zgodnie z umową, we wtorek na konta piłkarzy ma trafić pierwsza od wielu miesięcy pensja. Takie zapewniania usłyszeli kilkanaście dni temu podczas spotkania z prezydent Zabrza, Małgorzatą Mańką-Szulik. Dziś te informacje potwierdza Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent miasta, które jest właścicielem większościowego pakietu spółki. – informuje „Sport”.

Z moich informacji wynika, że pieniądze dostaną. Tyle mogę w tej chwili powiedzieć. W kolejnych miesiącach? Teraz wypłaty mają być już regularne – mówi pytany o pieniądze dla piłkarzy Krzysztof Lewandowski. Okazuje się jednak, że wrócił temat sprzedaży przez gminę pakietu większościowego spółki, co oznaczałoby zmianę właściciela Górnika. – To nie jest rzecz nowa, bo w ostatnich latach rozmowy były prowadzone z kilkoma podmiotami. Potwierdzam jednak, że obecnie rozmawiamy z klientem, który jest bardzo poważnie zainteresowany przejęciem klubu – to jeszcze raz Krzysztof Lewandowski.  Żadne nazwy i sumy w tym momencie nie padają. Podobnie jak termin zawarcia ewentualnej transakcji, ale… – Nie padną, bo jest to wciąż etap rozmów. Poza tym, sama sprzedaż to nie wszystko. Finalizując takie rozmowy, jako gmina Zabrze musimy mieć perspektywę i gwarancję wizji rozwoju Górnika pod kierunkiem nowego właściciela na kolejne lata. Inaczej nie miałoby to sensu. Skoro gmina miałaby oddać kontrolę nad klubem komuś innemu, to tylko z odpowiednim zabezpieczeniem – tłumaczy przedstawiciel właściciela Górnika.

Potencjalny nabywca dostał już do wglądu część dokumentów, by poznać bieżącą sytuację Górnika. – Termin? Myślę, że można umowę sfinalizować do końca roku. Jeżeli do tego czasu nic się nie wyjaśni, to raczej do przejęcia spółki przez ten podmiot nie dojdzie. Dla nas na tym etapie istotne jest wznowienie prac na stadionie. To najlepsze, co obecnie może się dziać wokół klubu. Lepiej się w takiej sytuacji rozmawia o pieniądzach i perspektywach. Jestem przekonany, że naprawdę niebawem kibice zobaczą pierwsze efekty powrotu ekip budowlanych na stadion – kończy Krzysztof Lewandowski.

Źródło: Sport
Foto: Ewa Dolibóg/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments