Górnik z nowym bramkarzem

g.rajda  -  17 lipca 2021 12:34
1
2343

Grzegorz Sandomierski piłkarzem Górnika. Sandomierski związał się z zabrzańskim klubem rocznym kontraktem (do końca czerwca 2022 r.) z możliwością przedłużenia o kolejny rok. 31-letni bramkarz w poprzednio był zawodnikiem rumuńskiego CFR Cluj.

Ten mierzący 196 cm golkiper ma na koncie trzy tytuły mistrzowskie z zagranicznymi klubami. Z CFR Cluj dwukrotnie sięgał po tytuł najlepszej drużyny w kraju, jedno mistrzostwo zdobył z Dinamem Zagrzeb. Trzeba jednak zaznaczyć, że w obu przypadkach wkład miał niewielki, grał bowiem bardzo mało.

Znacznie więcej występów notował natomiast w Jagiellonii Białystok. Z klubem z Podlasia sięgnął po Puchar i Superpuchar Polski. Jeśli chodzi o te ostatnie rozgrywki, to również w barwach bydgoskiego Zawiszy Sandomierski powtórzył ten sukces. Poza tym, reprezentował barwy m.in. KRC Genk, Blackburn czy Cracovii.

Wychowanek Jagiellonii ma na swoim koncie także trzy występy w reprezentacji Polski. Debiutował 12 grudnia 2010 roku, w zremisowanym (2:2) meczu z Bośnią i Hercegowiną. Ponadto zagrał jeszcze przeciwko Mołdawii (1:0) oraz Grecji (0:0).

Źródło: transfermarkt.pl
Foto: Roosevelta81.pl

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Gostek
17 lipca 2021 12:50

Mam nadzieję, że postawią w bramce Bielice