Górnik wygrał z trzecioligowcem w meczu charytatywnym

Milo  -  9 października 2015 20:03
0
829

Kwiek_Gornik_Slask1516

Górnik Zabrze wykorzystał przerwę reprezentacyjną, aby zmierzyć się w meczu charytatywnym z Foto-Higiena Gać. Lepsi okazali się zabrzanie, którzy wygrali 2:0. Po trafieniach Kwieka i Magiery.

W Zabrzu zostali m.in. Kasprzik (odpoczywa) oraz Gergel, który narzeka na lekki uraz. Mimo, że przeciwnik w tym spotkaniu nie należał do najbardziej wymagających to trener Ojrzyński zdecydował się wystawić dwie optymalne jedenastki.

Pierwszy na listę strzelców wpisał się Kwiek, który popisał się ładnym uderzeniem z rzutu wolnego. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy wynik podwyższył Mariusz Magiera. Mimo licznych sytuacji „Trójkolorowi” nie potrafili podwyższyć wyniku spotkania. Za tydzień „Górników” czeka ciężki wyjazd do Gdańska na mecz z Lechią.

Dochód ze spotkania zostanie przeznaczony na pomoc dla Grzegorza Galasińskiego oraz 3,5- letniej Natalii Zezuli.

Foto-Higiena Gać – Górnik Zabrze 0:2 (0:1)
0:1 – Kwiek, 11′
0:2 – Magiera, 42′

Foto-Higiena: Mazur – Strójwąs (62′ Kaczmarek), Przytuła, Krzyśków (23′ Pożarycki), Wróbel – Dorobek, Orzechowski, Synowiec, Salak (50′ Skorłutowski) – Budny (40′ Polanowski), Kucyniak (64′ Lisicki).

Górnik: Janukiewicz (36′ Przyrowski) – Widanow (36′ Kosznik), Danch (36′ Kopacz), Szeweluchin (36′ Kurzawa), Słodowy – Madej (36′ Magiera), Sobolewski (36′ Przybylski), Kwiek (36′ Jeż), Janota – Korzym (36′ Cupriak), Skrzypczak (36′ Piasecki).

Sędzia: Marcin Tomalski (Wrocław)
Czas gry: 2×35 min.