Górnik walczy z Borussią Mönchengladbach o zawodnika!

Pionek  -  21 grudnia 2017 07:16
0
10660

Jak podają niemieckie media „Sport1” oraz „SID” Górnik Zabrze stara się pozyskać młodego napastnika z VFL Bochum Dominika Steczyka. Młody napastnik przeniósł się do drużyny młodzieżowej VFL z GKS Katowice.

Polski napastnik, który może również występować na pozycji lewoskrzydłowego, ma osiemnaście lat i w obecnej chwili gra w juniorskiej drużynie Bochum. Do tej pory nie zaliczył jednak debiutu w barwach pierwszej drużyny, lecz dla młodzieżowej drużyny VFL zaliczył już 35 spotkań, podczas których zdobył 14 goli i popisał się 5 asystami. Statystyki to jedno, a sama gra to drugie, ale Dominik wygląda na bardzo ciekawy diament do oszlifowania.  

Jednak w walce o podpis pod kontraktem Górnik ma silnego rywala w postaci Borussii Mönchengladbach, która również stara się pozyskać młodego napastnika. Dominik grał przeciwko młodzieżowej drużynie „źrebaków”, w tym meczu strzelił dwie bramki, czym zwrócił na siebie uwagę sztabu.

Konkurencja jest silna, lecz Górnik ma argumenty ku temu by młodego zawodnika namówić na powrót do kraju, mimo że w Mönchengladbach również stawiają na młodych zawodników z czego słyną w całym kraju.

Źródło: Sport1
Foto: gramydlapolski.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments