Górnik w meczu przyjaźni wygrał z ROW-em Rybnik

Milo  -  23 września 2015 19:03
0
956

urynowicz_gornik_jagiellonia_1516

Górnik Zabrze w środowe popołudnie zmierzy się z ROW-em Rybnik. Lepsi okazali się zabrzanie, którzy wygrali skromnie 1:0. Zwycięskiego gola strzelił Marcin Urynowicz.

Trener Ojrzyński postanowił zgrywać obronę, dlatego w tej formacji nie było niespodzianek. Właśnie ten skład był zbliżony do tego, który na co dzień występuje w ekstraklasie. Szansę pokazania się od początku dostali pomijani Janukiewicz, Ćerimagić i Cupriak. Najwięcej działo się na początku spotkania. Najpierw dobrze na bramkę Janukiewicz uderzył Nowak, były pomocnik Górnika, ale bramkarz Górnika w porę wybił futbolówkę. W odpowiedzi zobaczyliśmy uderzenie Janoty, jednak bramkarz gospodarzy wypiąstkował. Trzeba wspomnieć, że kilka sytuacji miał Cupriak, ale nasz młody napastnik tego dnia miał mocno rozregulowany celownik.

W drugiej połowie zobaczyliśmy mieszankę doświadczenia z młodością. Parę stoperów tworzyli Kopacz i młody zawodnik rezerw Weremko. Młodych zawodników wspierali ograni koledzy na czele z Przybylskim i Jeżem. Dobrze drugą połowę mogli rozpocząć gospodarze, a zabrzan przed stratą bramki uratowała poprzeczka. Kilka minut później swoją sytuację wykorzystał Urynowicz, który w ostatnim czasie był pomijany przez trenera. Wynik mógł być bardziej okazały, jednak dwóch dobrych sytuacji nie wykorzystał Skrzypczak. Teraz przed Górnikiem już tylko sobotni mecz z Lechem Poznań. Początek spotkania o godz. 20:30.

ROW Rybnik – Górnik Zabrze 0:1 (0:0)
0:1 – Urynowicz 48′

ROW: Procek (31′ Kajzer) – Janik (31′ Dudzik), Grolik (45′ Grabiec), Mandrysz (31′ Jaroszewski), Krotofil (56′ Orzeł) – Muszalik (31′ Dzierbicki), Nowak, Jary (50′ Gorzawski), Gładkowski (31′ Dudziński) – Popiela (56′ Koleczko) – Gojny (31′ Spratek).

Górnik: Janukiewicz (31′ Przyrowski) – Widanow (31′ Sadzawicki), Danch (31′ Kopacz), Szeweluchin (31′ Weremko), Kosznik (31′ Słodowy) – Ćerimagić (31′ Piasecki), Kwiek (31′ Przybylski), Dźwigała (31′ Jeż), Cupriak (31′ Kurzawa) – Janota (31′ Urynowicz) – Korzym (31′ Skrzypczak).

Żółta kartka: Muszalik.

Sędzia: Piotr Skoczylas (Częstochowa)

Czas gry: 2×30 min.