Górnik – Śląsk 0:0. Podział punktów po bezbarwnym meczu

Kris  -  15 września 2019 19:23
0
3351

Górnik Zabrze zremisował z Śląskiem Wrocław 0:0 w 8. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Pozytywną informacją jest fakt, że jako jedyna drużyna nie straciliśmy bramki przed własną publicznością.

Marcin Brosz w wyjściowej jedenastce dokonał jednej zmiany w porównaniu do ostatniego meczu wyjazdowego z Arką. Na murawę, kosztem Davida Kopacza od początku wybiegł Kamil Zapolnik. Ponadto, na liście rezerwowych pojawili się nieobecni w Gdyni: Alasana Manneh, a także Michał Rostkowski.

Początek meczu z naszej strony był dość nerwowy. W akcjach brakowało dokładności oraz precyzji. Na uwagę zasługuje akcja z 10. minuty, gdy na bramkę uderzał Janża po świetnym zagraniu Wolsztyńskiego. Goście długo rozgrywali futbolówkę i próbowali prostopadłych zagrań, lecz ich strzały były blokowane lub niecelne. Niestety, z pierwszej połowy zapamiętamy przede wszystkim samotne próby przedarcia się przez zasieki Śląska Łukasza Wolsztyńskiego oraz rzuty rożne Wrocławian. Oczywiście, nie sposób nie wspomnieć o sporej kontrowersji, którą musieliśmy oglądać. Obrońca gości nie dał rady dokładnie przyjąć piłki, co spowodowało, że ta odbiła się od ziemi, a następnie jego ręki. Jednakże, w ocenie arbitra Frankowskiego nie było tam nieprzepisowego zagrania. Pierwsza połowa kończy się bezbramkowym remisem.

Początkowe minuty drugiej części spotkania wyglądały podobnie, jak przed przerwą. Z naszej strony pojawiały się szybsze oraz ciekawsze akcje, szczególnie po wejściu na boisko Davida Kopacza, który zastąpił Łukasza Wolsztyńskiego. Niestety, dobre zagrania przeplataliśmy z bardzo złymi i brakowało klarownych sytuacji do zdobycia bramki. Goście również nie potrafili pokonać Martina Chudego. Najbliżej tego, dwukrotnie był Daniel Szczepan. Jednakże, na nasze szczęście futbolówka po jego uderzeniach z głowy minęła dwa razy słupek.

Trójkolorowi mają obecnie na swoim koncie 11 punktów i w przyszłym tygodniu udadzą się do Szczecina na pojedynek z liderem Ekstraklasy, Pogonią.

Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław 0:0 (0:0)

Górnik: Chudy – Janża, Bochniewicz, Wiśniewski, Sekulić, Jimenez (72′ Baidoo), Ściślak, Matras, Zapolnik (82′ Manneh), Wolsztyński (57′ Kopacz), Angulo
Rezerwowi: Loska – Kopacz, Manneh, Baidoo, Koj, Krawczyk, Matuszek, Gryszkiewicz, Rostkowski
Trener: Marcin Brosz

Śląsk: Putnocky – Broż, Golla, Puerto, Stiglec, Łabojko, Chrapek, Musonda (88′ Cholewiak), Pich (82′ Żivulić), Płacheta, Exposito (60′ Szczepan)
Rezerwowi: Kajzer – Celeban, Dankowski, Hołownia, Żivulić, Gąska, Łyszczarz, Cholewiak, Szczepan
Trener: Viteszlav Lavicka

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)