Górnik – Olimpia: Zwycięstwo obowiązkiem!

Torcidos  -  8 kwietnia 2017 13:50
0
5882

I liga jest tak żenująco słaba, że w zasadzie wszystko jest w niej możliwe. Na przykład to, że Górnik po zwycięstwie z Sandecją przegra w Kluczborku. Dlatego żaden wynik nie będzie dla nas zaskoczeniem w sobotnim spotkaniu z Olimpią.

Słabość tej ligi wykorzystuje najlepiej właśnie Olimpia. Zespół z Grudziądza kończył rundę jesienną na jedenastym miejscu i na wiosnę wystarczyły trzy zwycięstwa z rzędu, by do meczu z Górnikiem przystępować z ligowego podium. To jednak w żaden sposób nie może ujmować Olimpii, która jest po prostu jedną z najmocniejszych obecnie drużyn na zapleczu Ekstraklasy. Jeśli mielibyśmy kogoś szczególnie wyróżnić, to oczywiście Karola Angielskiego, który w tym sezonie zdobył już tuzin bramek, a w ostatnim spotkaniu z Pogonią strzelił dwa gola, a sama Olimpia wygrała 4:1.

Górnik z Olimpią gra przy Roosevelta, co jest kluczową jest kluczową informacją przed sobotnim spotkaniem. Bo o ile na wyjazdach zespół Marcina Brosza wygląda dramatycznie słabo, o tyle u siebie jest bardzo groźny. Wiosną na Arenie Zabrze przegrała już Sandecja oraz GKS Tychy i to były najlepsze spotkania „Górników” w tej rundzie. Drugą sprawą jest nastawienie, z jakim gospodarze wyjdą na ten mecz. Po porażce w Kluczborku zabrzanie po prostu muszą wygrać, bo w innym przypadku cierpliwość kibiców może już się wyczerpać na dobre.

W Górniku musi dość do zmian w wyjściowym składzie, bo nie można przejść obojętnie obok porażki z MKS-em. Marcin Brosz mówi, że młodzi zawodnicy coraz mocniej pukają w drzwi pierwszej jedenastki  i może to czas, kiedy dostaną kolejną szansę. Naszymi faworytami są Denis Janco, który dał niezłą zmianę w Kluczborku i Bartłomiej Olszewski na lewej stronie obrony. Po tym, jak Rafał Kosznik kolejny raz przyczynił się do starty bramki nie wyobrażamy sobie, by w końcu swojej szansy nie otrzymał Olszewski, który z każdej strony zbiera dobre recenzje. 

Wiecie kiedy zwycięstwo ukochanej drużyny smakuje najlepiej? Wtedy, gdy wytypujecie jej wygraną w zakładach bukmacherskich STS. Według analityków w tym spotkaniu faworytem jest Górnik, choć oczywiście nie aż tak oczywistym. Kurs na „Trójkolorowych” wynosi 1.75, więc stawiając na Górnika można liczyć na niezłą wygraną!

Wszystkich kibiców, którzy tego dnia nie mogą być na stadionie w Zabrzu zapraszamy do słuchania naszej relacji radiowej z tego spotkania. Więcej informacji: Tutaj

Górnik Zabrze – Olimpia Grudziądz, sobota 8 kwietnia, godz. 17:45, sędzia Łukasz Bednarek (Koszalin)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments