Górnik II Zabrze: W środę derby z ROW-em Rybnik

Kaszpir  -  4 maja 2021 19:02
0
969

W 29. kolejce III ligi Grupy 3, Górnik II Zabrze podejmuje drużynę ROW-u Rybnik. Dla obu zespołów to bardzo ważne spotkanie, zatem w Derbach Przyjaźnie emocji z pewnością nie zabraknie.

Rybniczanie w obecnym sezonie spisują się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Okupują dolne rejony tabeli z 27. punktami są tylko o jedno „oczko” nad strefą spadkową. Wiosną ROW zwyciężał zaledwie w dwóch spotkaniach. Z ostatnich czterech pojedynków aż trzy przegrał i dopiero w ostatnim meczu zdołał przerwać złą serię, remisując z LKS Goczałkowice.

Podobnie rzecz się ma jeśli chodzi o zespół Górnika. „Trójkolorowi” również w ostatniej kolejce zdołali się przełamać, zwyciężając w Nysie. Sytuacja naszej młodej drużyny, także nie jest komfortowa w kontekście utrzymania. Zabrzanie mają pięciopunktowy bufor nad Piastem Żmigród, który przewodzi drużynom zajmującym miejsca spadkowe.

W jesiennym spotkaniu w Rybniku lepsi okazali się gospodarze, którzy zwyciężyli wówczas 2:0. W przedsezonowym, rozegranym w lutym tego roku sparingu, górą byli zabrzanie. Podopieczni Marcina Prasoła zwyciężyli wówczas 3:0. Golami podzielili się wówczas, Alan Lubaski, Kamil Lukoszek oraz Nikodem Zielonka.

Środowy mecz pomiędzy Górnikiem II a ROW-em Rybnik, będzie transmitowany przez telewizję internetową Śląskie TV. Transmisja PPV w cenie 12 zł. Link tutaj: 


 

Górnik II Zabrze – ROW Rybnik; środa 5 maja, godz. 18:00. Zabrze-Mikulczyce, ul. Mickiewicza 66 A. 

*Spotkanie nie będzie dostępne dla widowni z powodu obostrzeń sanitarnych!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments