Górnik II Zabrze: Teraz czas na Ślęzę

Kaszpir  -  16 marca 2019 08:09
0
1749

W sobotę 16 marca drugi zespół Górnika zagra we Wrocławiu z tamtejszą Ślęzą. Początek spotkania zaplanowano na godz. 11:00.

Nasi rywale z dorobkiem 34. punktów w tabeli aktualnie zajmują trzecia lokatę. Startu wiosennego wrocławianie do udanych zaliczyć nie mogą. W poprzedniej kolejce przegrali w Zdzieszowicach z Ruchem, a kilka dni wcześniej zostali wyeliminowani z PP przez zespół Piasta Żmigród. Pomimo ostatnich niepowodzeń z pewnością mocną stroną Ślęzy jest defensywa, która pod względem traconych goli (18) jest druga w grupie 3., lepsza obroną mogą pochwalić się piłkarze Pniówka Pawłowice Śląskie (16). 

O sile ofensywnej stanowiło jesienią trio: Jakub Jakóbczyk (6 goli), Mateusz Kluzek (6) oraz Mateusz Stempin (5). Ten pierwszy strzela teraz bramki na boiskach w… Australii, co nie zmienia faktu, że wrocławianie będą bardzo groźni. 

Górnik w pierwszej wiosennej kolejce nieco rozczarował, biorąc przede wszystkim pod uwagę skład w jakim zagrał z Rekordem. Teraz zabrzan czeka spotkanie wyjazdowe ze Ślęzą, które będzie okazją do rewanżu za jesienną, wysoka porażkę. Podopieczni Piotra Gierczaka ulegli wówczas wrocławianom aż 1:4. Honorowego gola dla naszej „dwójki” zdobył wtedy Marcin Urynowicz. Ogólny bilans Górnika II z drużyną Ślęzy jest wyrównany. Oba zespoły mają po dwa zwycięstwa, jedno spotkanie zakończyło się remisem. W bramkach (8:11) nieco lepsi są Dolnoślązacy.

Mecz z jesieni:

Górnik II Zabrze – Ślęza Wrocław 1:4 (1:2)
Urynowicz, 11 – Olejniczak, 39′, Matusik, 45+1′. Stempin, 80′, 86′

Ślęza Wrocław – Górnik II Zabrze, sobota 16 marca godz. 11:00, Wrocław -Stadion Oławka Niskie Łąki.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments