Górnik II Zabrze: Powtórzyć wynik z jesieni

Kaszpir  -  23 marca 2019 08:31
0
3175

W sobotę drugi zespół Górnika zmierzy się z zespołem Foto-Higiena Gać.

Nasi najbliżsi rywale wiosną spisują się bardzo dobrze. Najpierw uzyskali wynik remisowy na boisku czołowej drużyny grupy 3., Pniówka Pawłowice. W poprzedniej kolejce rozprawili się z Rekordem, wygrywając 2:0. Pamiętamy przecież, że na inaugurację III ligowych zmagań bielszczanie urwali punkty w Zabrzu, wzmocnionemu graczami „jedynki”, Górnikowi.

Beniaminek z Gaci łącznie ma w swoim dorobku 22 punkty, co pozwala mu zajmować 13, lokatę w tabeli. Najlepszym strzelcem Foto-Higieny jest Dominik Wejerowski. Występujący na obronie zawodnik ma już na swoim koncie dziewięć bramek z czego, aż sześć uzyskał z rzutów karnych.

Podopieczni Piotra Gierczaka wydają się faworytem sobotniego pojedynku, ale wcześniejsze wyniki zespołu z Gaci pokazały, że potrafią sprawić niespodziankę. Górnicy spisują się zresztą podobnie jak rywale, uzyskując w dwóch wiosennych meczach 4 oczka. Zabrzanie aktualnie zajmują siódmą pozycję w lidze, mając zdobytych 27 pkt. 

W jesiennym spotkaniu górą była nasza „dwójka”, która po golach Marcina Urynowicza oraz Przemysława Wiśniewskiego wróciła z kompletem oczek do Zabrza. Powtórka wyniku mile widziana.

Foto-Higiena Gać – Górnik II Zabrze 2:3 (1:2)
Kulanek 40′ 9s), Wejerowski 63′ (k) – Urynowicz 22′, 38′ (k), Wiśniewski 55′

Górnik II Zabrze – Foto-Higiena Gać, sobota 23 marca, godz. 16:00, Zabrze-Mikulczyce, ul. Mickiewicza 66 A. Wstęp wolny!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments