Górnik II Zabrze: Po kolejny wyjazdowy skalp

Kaszpir  -  11 maja 2019 10:44
0
1643

W sobotę 11 maja drugi zespół Górnika zmierzy się z Ruchem Radzionków. 

Nasi najbliżsi rywale wiosną spisują się fatalnie. Ostatnie pięć spotkań zakończyło się porażkami Ruchu, w tej rundzie przegrali już siedmiokrotnie. Dodajmy jeszcze do tego prestiżowe lanie w Pucharze Polski (0:3) z bytomską Polonią i mamy aktualny obraz radzionkowian. Z dorobkiem 30 punktów „Cidry” plasują się na czternastym miejscu w tabeli. Biorąc pod uwagę, że z wyższych lig „poleci” sporo śląskich drużyn, to i kibice Ruchu nie mogą spać spokojnie. 
 
 

Patrząc na dyspozycję „Cidrów” oraz fakt, że zabrzanie to mistrzowie wyjazdów, faworyt wydaje się jeden. Podopieczni Piotra Gierczaka przywieźli z siedmiu kolejnych wypadów komplety punktów! W sumie, takich wygranych na obcych boiskach mają już dziesięć. „Dwójka” przedziera się też skutecznie przez kolejne szczeble Pucharu Polski. Humory w zespole powinny zatem dopisywać, wierzymy, że będzie tak również po sobotnim pojedynku.

W poprzedniej rundzie zabrzanie pewnie pokonali radzionkowian, a jedną z bramek zdobył powracający wówczas po kontuzji Łukasz Wolsztyński.

Górnik II Zabrze – Ruch Radzionków 3:1 (2:1)
R. Wolsztyński, 6′, Nowak, 16′,Ł. Wolsztyński, 90′ – Hermasz, 28′

Ruch Radzionków – Górnik II Zabrze, sobota 11 maja, godz. 17:00; Boisko na obiektach SMS Radzionków, ul. Knossały 113.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

 
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments