Górnik II – Rekord Bielsko-Biała 1:2. Rekordziści z Bielska zwyciężają

Kaszpir  -  1 października 2017 13:57
0
2345

Rezerwy Górnika przegrały swój mecz w ramach III-ligowych rozgrywek. Honorowego gola dla Zabrzan, zdobył Dariusz Kamiński. Bramki dla zespołu z Bielska-Białej, strzelali Hilbrycht oraz Bojdys.

W pierwszej jedenastce obok młodzieży, oglądaliśmy Mariusza Przybylskiego, a także Grzegorza Kasprzika. Tuż przed rozpoczęciem spotkania, Meika Karwota zastąpił Karol Jaksik. Powodem tej zmiany był prawdopodobnie uraz zabrzańskiego obrońcy.

Nie minęły trzy minuty spotkania, a goście z Bielska objęli już prowadzenie. Szybko rozegrana akcja, piłka trafia do Hilbrychta, który uderza nie do obrony pod poprzeczkę. Stracona bramka podziałała nieco deprymująco na gospodarzy. Optyczną przewagą posiadali zawodnicy Rekordu, „Górnicy” próbowali się odgryzać. Ładnym strzałem popisał się Lasik. Goście jednak byli groźniejsi, dwukrotnie po długich zagraniach stworzyli okazje pod bramką Kasprzika. Najpierw jednak bielski napastnik minimalnie chybił, później „Kapel” popisał się skuteczną interwencją. Nie miał jednak nic do powiedzenia, przy kolejnym stałym fragmencie gry. Do dokładnego dośrodkowania z rzutu rożnego doszedł Bojdys i podopieczni Wojciecha Gumaoli przegrywali już dwoma golami. I właśnie takim rezultatem zakończyła się pierwsza część gry.

Po przerwie Górnik żwawiej zaatakował i z błędów oraz nieporozumień, miał sytuacje na poprawę wyniku. Szczególnie druga okazja Ściślaka powinna zakończyć się golem, niestety nasz zawodnik nie wykorzystał „setki”. Druga połowa straciła nieco na jakości, ale ambicji i chęci, nie można odmówić ani jednym, ani drugim. Nagrodzeni za taka postawę zostali gospodarze. Wprowadzony w drugiej części Kamiński dopada piłki wrzuconej po rzucie wolnym, zdobywając kontaktowego gola. Na kilkadziesiąt sekund przed końcem nadzieje na punkty, stały się realne. Na odrobienie strat zabrakło już jednak czasu i porażka „Trójkolorowych” stała się faktem.

Po tym spotkaniu rezerwy Górnika wciąż mają na koncie 15. „oczek”. Natomiast dzięki zwycięstwu w Zabrzu, piłkarze Rekordu mają teraz tyle samo punktów co „Trójkolorowi”. W kolejnym spotkaniu, podopieczni Wojciecha Gumoli zmierzą na wyjeździe się z KS Polkowice. Mecz zaplanowano na 7 października o godz. 16:00.

Górnik II Zabrze – Rekord Bielsko-Biała 1:2 (0:2)

0:1 – Hilbrycht, 3′
0:2 – Bojdys, 39′
1:2 – Kamiński, 88′

Górnik II: Kasprzik – Liszka, Hajda, Wajsak, Kulanek – Hajda, Przybylski, Ściślak (61′ Cybulski), Bartczuk – Kiklaisz (75′ Kamiński), Lasik
Rezerwowi: Szymański, Kamiński, Cybulski, Joachim, Wenglorz
Trener: Wojciech Gumola

Rekord B-B (skład wyjściowy): Góra – Żołna, Ogrocki, Gaudyn, Bojdys – Rucki, Nagi, Czernek, Szędzielarz, Hilbrycht – Kubica