Górnik II – Polonia Głubczyce 4:2. Poszli za ciosem. Dwa trafienia Smugi

Kaszpir  -  22 kwietnia 2018 13:25
0
3700

Drugi zespół Górnika pokonał Polonię Głubczyce 4:2. Bramki dla zabrzan zdobywali: Daniel Smuga dwie, Sandi Arcon oraz Patryk Joachim.

III-ligowe rezerwy zgodnie z oczekiwaniami uporały się z outsiderem rozgrywek, czyli Polonią Głubczyce, a dobre zawody zaliczył (2 gole + asysta) Daniel Smuga. Od początku spotkania przewagę uzyskali zabrzanie i nie minął nawet kwadrans, a Górnik objął prowadzenie. Daniel Ściślak przejął piłkę, szybko zagrał do Sandiego Arcona, który wygrał pojedynek biegowy z rywalem, po czym wrzucił futbolówkę w pole karne, a akcję głową zamknął Smuga. Na tego gola goście zdołali jeszcze odpowiedzieć, Kacper Michalski zagrał ręką we własnym polu karnym i sędzia wskazał „na wapno”. Skutecznym egzekutorem okazał się Jamuła. Nie czekaliśmy zbyt długo, na drugie trafienie „Trójkolorowych”. Bartłomiej Olszewski będąc na połowie rywali, zszedł z piłką do środka i oddał strzał. Futbolówka odbiła się od słupka, a skuteczną dobitką popisał się ponownie Smuga. Tak więc do szatni w lepszych nastrojach schodzili gospodarze.

Podobnie jak w podczas pierwszej odsłony, podopieczni Wojciecha Gumoli potrzebowali niespełna 15 minut, żeby zdobyć kolejną bramkę. Ponownie „zamieszany” był w nią Smuga. Napastnik Górnika pociągnął z piłką prawą stroną, by następnie posłać ją na 6-y metr przed bramkę rywali. Tam idealnie znalazł się Arcon, nie mający najmniejszych problemów z pokonaniem bramkarza gości. Czwarty gol był wynikiem dobrego pressingu zespołu, a na listę strzelców wpisał się tym razem Patryk Joachim. Polonia jeszcze w końcówce spotkania strzeliła swoją drugą bramkę, co pozwoliło jej nieco skorygować rezultat.

Przed tygodniem zabrzanie odnieśli pierwsze wiosenne zwycięstwo(3:1 Skra Cz-a), teraz poszli za ciosem. Dzięki temu Górnik ma już na swoim koncie 33 punkty, co z pewnością pozwoli mu przesunąć się nieco w tabeli. Polonia oczywiście pozostaje na jej końcu. 

Kolejne spotkanie podopiecznych Wojciecha Gumoli już w najbliższą środę, również zostanie rozegrane w Zabrzu. Będzie to zaległy mecz z Piastem Żmigród, który pierwotnie miał się odbyć 10 marca. 

Górnik II Zabrze – Polonia Głubczyce 4:2 (2:1)

1:0 – Smuga, 13′ 
1:1 – Jamuła, 22′ (k)
2:1 – Smuga, 25′ 
3:1 – Arcon, 59′
4:1 – Joachim, 79′
4:2 – Rudnik, 86′

Górnik II: Bielica – Kulanek, Wiśniewski, Szeweluchin, Michalski, Olszewski (81′ Cybulski), Ściślak (91’ Wenglorz), Ambrosiewicz, Kopia (56’ Kubica), Smuga, Arcon (75′ Joachim)
Trener: Wojciech Gumola

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments