Górnik II – Polonia Bytom. O prestiżową wygraną

Kibic  -  23 sierpnia 2019 19:08
0
1738

W sobotę 24 sierpnia drugi zespół Górnika zmierzy się z zespołem Polonii Bytom.

Spotkanie rozegrane zostanie w ramach czwartej kolejki III-ligowych zmagań. Oba zespoły jak dotychczas radzą sobie podobnie, co najwyżej średnio. Polonia ma status beniaminka w obecnym sezonie w tej klasie rozgrywkowej, ale nie zapominajmy o całkiem bogatej historii. 

Bytomski klub to dwukrotny Mistrz Polski z lat 1954 oraz 1962. Poloniści poza tym czterokrotnie zdobywali wicemistrzostwo (1952, 58, 59, 61), a także dwa razy zajmowali najniższy stopień podium (1966, 69). Ponadto niebiesko-czerwoni trzykrotnie docierali do finału rozgrywek o Puchar Polski (1964, 77, 79), ale za każdym razem musieli uznać wyższość rywali. Trzykrotnie również piłkarze tego klubu zdobywali tytuł Króla Strzelców, Henryk Kempny (1954) oraz Jan Liberda (1959, 62). To jednak zamierzchła przeszłość, a lata świetności Polonia ma już jednak dawno za sobą. Jeszcze w sezonach 2007-11 bytomianie występowali na boiskach ekstraklasy, ale po spadku nastąpiła równia pochyła. 

W poprzednim sezonie poloniści okazali się najlepsi w swojej grupie IV ligi i zgodnie z regulaminem przystąpili do meczów barażowych. Rywalem zespołu z Bytomia był LKS Czaniec, po dwóch remisowych spotkaniach, dzięki lepszemu bilansowi bramek (PB zdobyła więcej goli na wyjeździe) awans wywalczyła Polonia. 

Wracając do tegorocznych rozgrywek, to jak na razie bytomianie wywalczyli trzy punkty w zwycięskim pojedynku z MKS-em Kluczbork. Wcześniej nie sprostali zespołom Foto-higieny Gać oraz Ślęzie Wrocław. Przed sezonem do Polonii trafiło dwóch piłkarzy, występujących dotychczas w zespole rezerw Górnika, Jakub Belica oraz Adam Fic. 

Górnik w trzech spotkaniach odniósł tylko jedno zwycięstwo, u siebie zdecydowanie pokonując Ruch Zdzieszowice. Z dwóch spotkań wyjazdowych, jak dotąd nie udało przywieźć się ani jednego punktu. W jakim zestawieniu wyjdzie „dwójka” trudno prorokować. Wiemy z pewnością, że zabrzanom nie pomoże już Maciej Ambrosiewicz (rozegrał pełne trzy spotkania w obecnym sezonie), który odszedł do Wisły Płock. Niezależnie jednak od personaliów, wierzymy, że podopieczni Marcina Prasoła stworzą dobre widowisko i pokuszą się o kolejną wygraną przed własną widownią, w tym prestiżowym pojedynku.

Górnik II Zabrze – Polonia Bytom, sobota 24 sierpnia, godz. 17:00, Zabrze-Mikulczyce, ul. Mickiewicza 66 A. 

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl/ks.poloniabytom.com.pl

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments