Górnik II – Lechia 0:3. Powtórka z jesieni

Kaszpir  -  28 maja 2018 17:56
0
2362

Drugi zespół Górnika uległ w sobotę Lechi Dzierżoniów 0:3. Bramki dla przyjezdnych zdobyli: Niedojad oraz dwie Brzezicki.

Zabrzanie w pierwszej połowie mieli przewagę, którą potrafili przełożyć na stwarzane sytuacje. Niestety, ani jednej z tych okazji nie zamienili na gola, a sami, tuż przed zejściem na przerwę stracili. Po zmianie stron „Górnicy” ambitnie dążyli do wyrównania, jednak tego dnie nie dane było im pokonać bramkarza gości. Przyjezdni z kolei zdołali jeszcze dwukrotnie skierować piłkę do bramki Buszki, ostatecznie zwyciężając 3:0. Mieliśmy więc powtórkę z jesieni. Zła passa naszych III-ligowców przedłużyła się do sześciu kolejnych meczów bez wygranej. Po tej porażce „Trójkolorowi” spadli na 14. miejsce w tabeli. Do końca ligi pozostają jeszcze cztery kolejki, a przewaga rezerw, nad strefą spadkową, wydaje się stosunkowo bezpieczna. Niemniej jednak, aby być pewnym utrzymania należy kilka „oczek” dołożyć, wierzymy, że tak się stanie już w kolejnym spotkaniu, które już w najbliższy czwartek w Zabrzu. Przeciwnikiem Górnika będzie zespół Ruchu Zdzieszowice.

Górnik II Zabrze – Lechia Dzierżoniów 0:3 (0:1)

0:1 -Niedojad, 43′
0:2 – Brzezicki,72′
0:3 – Brzezicki, 74′

Górnik II: Buszka – Michalski, Kulanek, Wiśniewski, Liszka (74′ Jaworski), Arcon (27′ Wenglorz), Hajda, Olszewski, Przybylski (60′ Cybulski), Kubica (78′ Chmielewski), Pawłowski
Trener: Wojciech Gumola