Górnik – Cracovia kibicowsko. „Poldi – witamy”!

g.rajda  -  24 lipca 2014 07:48
0
1436

IMG_5724

Na pierwsze spotkanie w sezonie 2014/15 nie musieliśmy się specjalnie mobilizować, a wypełnienie obiektu rzecz jasna problemu nie sprawiło. Jedyną zmianą, a właściwie powrotem do poprzednich tradycji było propagowanie idei przyjścia na stadion, a przede wszystkim na młyn, w koszulce w biało-niebiesko-czerwoną kratę, czyli w popularnej „młynówce”.

I tu trzeba przyznać, że pomimo skromnej 3 000 widowni większość spełniła prośbę i ubrała wspomnianą koszulkę, a całość dała bardzo ładny efekt wizualny. Przed spotkaniem, a także w jego trakcie Grupa Ultras Górnik Zabrze sprzedawała smycze z hasłem: „Wspieraj Górnik albo wypierda**j”. Proste słowa dosadnie mówią nam, że wszyscy będąc jedną, wielką, górniczą rodziną musimy wspierać się wzajemnie, szczególnie jeśli chodzi o UGZ sprawa jest prosta: jeśli nie ma funduszy na farby, płótna itp. to o okazałych oprawach możemy tylko śnić. Bardzo duża ilość osób wsparła akcję, widać było wiele osób, szczególnie w sektorze 18 ze smyczami. W imieniu UGZ dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Górnika!

Tego dnia na trybunach pojawił się Łukasz Podolski – świeży mistrz świata, dla którego naprzeciw aktualnej trybuny krytej zawisł trójkolorowy transparent: „Witamy Mistrza Świata”, a przed pierwszym gwizdkiem arbitra przywitaliśmy go gromkimi brawami. Na płocie natomiast wywieszone zostały flagi: „Ekipa Szyderczy Palec”, „Szacunek się należy”, „XXX Torcida”, „Będziemy z Tobą aż do śmierci”, „1948”, „Sektor 13” oraz transparent zapraszający na wyjazd do Warszawy (szczegóły w TYM miejscu).

IMG_5672

Od pierwszych minut ruszyliśmy z konkretnym dopingiem, po dość długiej przerwie od ekstraklasy każdy ze zdwojoną siłą wspierał Naszych piłkarzy. Szybko strzelona bramka była wodą na młyn dla kibiców, przez całą pierwszą połowę głośny doping z bardzo dobrymi zrywami pomaga piłkarzom w stwarzaniu kolejnych sytuacji podbramkowych. W drugiej połowie piłkarze większość czasu przebywali w defensywie, lecz „Torcida” pełne 45 minut nieustannie „atakowała”, by wreszcie, w doliczonym czasie gry wybuchnąć po strzelonej bramce. Chyba każdemu spadł kamień z serca, bo teraz było już pewne, że 3 punkty zostają w Zabrzu. Śpiewając „Cały świat już wie…” pożegnaliśmy się z piłkarzami, którzy podziękować nam za doping.

IMG_5896

Przypominamy, iż w niedzielę kolejny mecz w Zabrzu. Tym razem rywalem Górnika będzie poznański Lech, który w pierwszej kolejce pokonał Piasta 4:0. Zapowiada się więc spotkanie na wysokim poziomie, a wybierając się na to spotkanie nie zapomnijmy jednak o ubraniu młynówki! Przypominamy także o rozpoczętych zapisach na wyjazd do Stolicy, gdzie 2 sierpnia o godzinie 20:30 zabrzanie zagrają z Legią. Wszyscy do Warszawy!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments