Górnicy wyjeżdżają na pierwszy obóz. Kierunek Kravare

Kaszpir  -  7 stycznia 2018 12:07
0
3833

W poniedziałek 8 stycznia piłkarze Górnika Zabrze udadzą się na pierwszy obóz przygotowawczy, do czeskiej miejscowości Kravare. Marcinowi Broszowi, jak i jego podopiecznym ośrodek za naszą południową granicą jest doskonale znany, przygotowywali się tam dokładnie przed rokiem. 

– Mamy wszystko, co nam potrzeba, aby dobrze się przygotować – tak w ubiegłym roku zachwalał ośrodek Wojciech Pawłowski.

Zabrzanie w Buly Arenie do swojej dyspozycji będą mieć boisko ze sztuczną murawą i oświetleniem, siłownię oraz halę sportową. W dodatku na terenie ośrodka znajduje się również aquapark oraz różnego rodzaju pomieszczenia do odnowy biologicznej.

Marcin Brosz tak z kolei, argumentuje ponowny wybór tego ośrodka. – Mieliśmy w Czechach świetne warunki treningowe, dobrze się tam czuliśmy, co miało swoje przełożenie na wyniki osiągane wiosną. Będziemy mogli tam też pobyć wspólnie, jako drużyna. 

Szkoleniowiec także zdradza, na jakie akcenty treningowe będzie stawiał podczas pierwszego zgrupowania. – W Czechach będzie czas na mocną pracę, od razu chcemy wejść  intensywnie na obroty. Piłkarze, aby dobrze się do tego przygotować – zgodnie z zaleceniami naszego sztabu – wykonywali już pewne elementy indywidualnie. W Kravare 5 dni trenujemy, szóstego gramy sparing na dwa składy po 45 min. 

Sparing z MFK Karvina odbędzie się w sobotę 13 stycznia. Początek spotkania zaplanowano na godz. 11:00. 

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments