Górnicy w reprezentacjach. Bilans co najwyżej średni

Kibic  -  15 października 2024 19:22
3
2157

Trwa przerwa reprezentacyjna, aczkolwiek kilku piłkarzy Górnika rozgrywa mecze w różnych kadrach. Jedynym przedstawicielem zabrzan w przypadku seniorskich reprezentacji jest aktualnie tylko Erik Janża. Słowenia za zmiennym szczęściem spisywała się w Lidze Narodów, ale już kapitan Górnika wróci z podniesioną głową i asysta na koncie.

Pozostali „Trójkolorowi” grali (bądź nie) w drużynach młodzieżowych Polski. Najwięcej minut na boisku spędził Dominik Szala, który w trzech spotkaniach spędził na murawie niemal 250 minut. Polacy pewnie wygrali grupę i awansowali do dalszego etapu eliminacji.

Dwa mecze po blisko godzinie rozegrał z koeli Aleksander Buksa. Niestety napastnik Górnika nie potrafił przełamać strzeleckiej niemocy także w rozgrywkach Elite League. No nic, miejmy nadzieję, że uda się w końcu w lidze.

W ogóle nie pograł sobie Kamil Lukoszek. Polacy, którzy rywalizowali o bezpośredni awans do MME, najpierw pokonali w wyjazdowym meczu Kosowo 4:0. W decydującym starciu „Biało-czerwoni” przegrywali już 1:3, ale zdołali odrobić straty i zachowali szanse na bezpośredni awans.

W zespole do lat 18 mieliśmy trzech reprezentantów, ale tylko dwóch z nich pojawiało się na boisku w towarzyskich pojedynkach ze Szwajcarami. W obu, pełne 90 minut zanotował Dawid Szwiec. Dominik Sarapata dwukrotnie wychodził w pierwszym składzie, natomiast boiska „nie powąchał” bramkarz Mateusz Jeleń.

Słowenia – Liga Narodów

10.10 Norwegia – Słowenia 3:0; Erik Janża (90 min.)

13.10 Kazachstan – Słowenia 0:1; Erik Janża (90 min. asysta)

U 21 – el MME

11.10 Kosowo – Polska 0:4; Kamil Lukoszek (cały mecz na ławce rezerwowych)

15.10 Polska – Niemcy 3:3; Kamil Lukoszek (poza kadrą)

U 20 – Elite League

11.10 Niemcy – Polska 3:1; Aleksander Buksa (60 min)

15.10 Polska – Turcja 4:2; Aleksander Buksa (do 56 min.)

U 19 – I runda eliminacji do ME

9.10 Polska – Malta 6:0 grał Dominik Szala (cały mecz)

12.10 Polska – Gibraltar 4:0 grał Dominik Szala (do 75 min.)

15.10 Polska – Turcja 3:0; grał Dominik Szala (cały mecz)

U 18 – mecze towarzyskie

12.10 Szwajcaria – Polska 1:0; Dawid Szwiec (cały mecz), Dominik Sarapata (do 76 min.), nie grał Mateusz jeleń

15.10 Szwajcaria – Polska 2:3; Dawid Szwiec (cały mecz), Dominik Sarapata (do 45 min), nie grał Mateusz Jeleń