Gorąca debata Socios za nami

Torcidos  -  18 czerwca 2015 08:47
0
710

socios
Środowa debata „Kibice są najważniejsi” już za nami. Była gorąca dyskusja, a także wymiana zdań oraz poglądów.

Podczas spotkania padło wiele merytorycznych argumentów, różne osoby zaprezentowały swe stanowiska, choć nie wszystko udało się przeprowadzić na chłodno. Ale emocje były do przewidzenia. Wszak wszystkim zebranym zależy na klubie, lecz każda strona ma swoją wizję i podąża własną drogą, co niejednokrotnie doprowadza do tarć. Ważne, byśmy w końcu spotkali się w tym samym miejscu – na szczytach piłkarskich zestawień.

Część kibiców, reprezentujących Torcidę, nie mogła pogodzić się z konfliktem, jaki ich zdaniem zarysował się ostatnio na linii klub-Socios, jednoznacznie odcinając się od inicjatywy Socios.

Mimo tego przykrego pstryczka od kibicowskiej braci, większość przybyłych wzięła udział w dalszej części debaty. Mieli możliwość obejrzenia prezentacji i wysłuchania opisu sytuacji, z punktu widzenia stowarzyszenia, po czym przeszli do dyskusji.

Aktywny udział wziął w niej – przebywający na spotkaniu prywatnie – dyrektor biura prasowego Górnika Zabrze, Jerzy Mucha, niemal natychmiast wpadając w krzyżowy ogień pytań. Człowiek, który od lat znany jest ze swego przywiązania do klubu, próbował wybrnąć z sytuacji, zapraszając na spotkanie z zarządem klubu, wszystkich, których trapią wątpliwości związane z ich działalnością. Dodatkowo zadeklarował organizację rzeczonej konferencji.

Nie było to jednak końcem emocji, a za serca chwyciła wypowiedź członka Socios, który stwierdził, że „momentami czuje się jak frajer, który po prostu chce dać coś dla klubu”, łamiącym głosem dodając, że na razie, może zaoferować tylko „pieniądze i ciepłe kalesony”.

Wypowiedzi w tym tonie były rzadsze, od głosów zniecierpliwienia i zażenowania sytuacją w klubie, ale wielu osobom przywracały wiarę w przyszłość klubu. Także tym, którzy zgłaszali swoje pomysły na dalszy rozwój i pomoc klubowi.

Bo przecież na tym nam wszystkim najbardziej zależy. A skoro cel jest jasny, to pozostaje nam wypracować wspólną ścieżkę, prowadzącą do jego osiągnięcia.

Dla Górnika Zabrze chwały.

Źródło: sociosgornik.org
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments