Godnie pożegnać sezon przy Roosevelta

W.  -  15 maja 2022 07:40
2
1325

Już dzisiaj Trójkolorowi stoczą przedostatni ligowy pojedynek w bieżącym sezonie, walcząc o komplet punktów z zajmującym ostatnią pozycję w tabeli Górnikiem Łęczna. Spotkanie obu zespołów rozpocznie się o godzinie 15:00 i wierzymy, że zakończy pewnym zwycięstwem podopiecznych Jana Urbana, którzy wystąpią w roli zdecydowanego faworyta.

Choć czas na podsumowania dopiero przed nami, to już dziś możemy pokusić się o ocenę dobiegającego końca sezonu 2021/2022, który w wykonaniu naszej drużyny był … taki sobie. Nie brakowało spotkań dobrych, które niestety zbyt często przeplatane były tymi dużo gorszymi. Momentami brak było jakości, a drużyna popełniała zbyt wiele rażących  błędów, które sprawiły, że Górnik stracił aż 50 goli, zdobywając 47. Finalnie Trójkolorowi po 32. seriach gier zajmują dziewiątą pozycję w tabeli, mając na swoim koncie 41. „oczek”. Nie jest źle, ale powinno i mogło być dużo lepiej, bo przecież stać nas na znacznie więcej.

Jeszcze mniej udany jest to jednak sezon dla naszego rywala, czyli Górnika Łęczna, który przed rokiem powrócił po Ekstraklasy, którą już niebawem podopieczni Marcina Prasoła będą musieli opuścić. Po 32. seriach gier zielono-czarni zajmują ostatnią pozycję, mając na swym koncie zaledwie 28 punktów, co już na ten moment przekreśla szansę klubu z Łęcznej na utrzymanie. Nasi przeciwnicy w całym sezonie zdobyli tylko 27 goli, tracąc aż 55 bramek. Najskuteczniejszym strzelcem w zespole z Łęcznej jest Bartosz Śpiączka, który futbolówkę w siatce rywali umieścił 11 razy, tuż za nim plasują się Damian Gąska (5 goli) i Janusz Gol (4). To właśnie ostatni z wymienionych przed chwilą zawodników zdobył pierwszą bramkę w spotkaniu 16. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym Górnik Łęczna podejmował u siebie czternastokrotnych mistrzów Polski. Na szczęście dużo lepszą skutecznością w rozegranym 27. listopada spotkaniu wykazali się goście, którzy za sprawą Lukasa Podolskiego (11′) i Roberta Dadoka (45′) wrócili z Łęcznej bogatsi o trzy punkty. Liczymy, że także w dzisiejszym spotkaniu korzystny rezultat uda nam się powtórzyć, zapewniając sobie jeszcze lepszy dorobek i wyższe miejsce na koniec bieżącego sezonu, na co liczymy i za co wszyscy mocno trzymamy kciuki, krzycząc do boju Górnik, zabrzański Górnik!!!

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kolejna, praktycznie samobójczą bramkę. Jesteśmy ” mistrzami ” jeśli chodzi o rozgrywanie piłki przy swojej bramce….

Mało godnie wygląda to pożegnanie….