Foto-Higiena Gać – Górnik II Zabrze 3:3. Było blisko. Wolsztyn x2, czerwień Loski

Kaszpir  -  13 października 2019 18:26
0
6470

Górnik Zabrze zremisował w wyjazdowym meczu z zespołem Foto-Higieny Błyskawica Gać. Bramki dla „Trójkolorowych” zdobywali: Łukasz Wolsztyński x2 oraz Piotr Krawczyk. Dla miejscowych trafiali, Andrzej Korytek i Jehor Tarnov x2.

W składzie rezerw zabrzańskiego Górnika oglądaliśmy kilku zawodników z kadry pierwszego zespołu. Tomasz Loska, Adam Orn Arnarson, Michał Koj mieli wspomóc defensywę. Z przodu, zdobywanie bramek spoczęło m.in. na Łukaszu Wolsztyńskim, któremu partnerował Piotr Krawczyk. Od początku posłany został do boju, nabierający ogrania po kontuzji, Juan Bauza. Na ławce zasiadł także Ishmael Baidoo.

Podopieczni Marcina Prasoła byli blisko czwartej kolejnej wygranej na boiskach rywali. Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gospodarzy. Po przerwie zabrzanie ruszyli do odrabiania strat, a potrzebowali na to zaledwie ośmiu minut. Wyrównującego gola zdobył już 120 sekund po przerwie, Łukasz Wolsztyński (na zdjęciu) i to on także, był autorem bramki na 2:1, natomiast trzecie trafienie uzyskał Piotr Krawczyk.

Wydawało się, że przyjezdni mają wynik i spokojnie dociągnął go do końca pojedynku. Od 75. min Górnik grał jednak w osłabieniu, ponieważ za faul poza polem karnym, czerwoną kartką ukarany został Tomasz Loska.

Wówczas gospodarze jeszcze poczuli swoją szansę i zdołali najpierw złapać kontakt, następnie doprowadzić do wyrównania za sprawą Jehora Tarnova. Ostatecznie po sporych emocjach, mecz zakończył się podziałem punktów.

„Trójkolorowi” z czternastoma „oczkami” w dorobku, plasują się na 12. miejscu w tabeli Grupy 3. W następnej kolejce rezerwy Górnika podejmują drużynę wrocławskiej Ślęzy.

Foto-Higiena Błyskawica Gać – Górnik II Zabrze 3:3 (1:0)

1:0 – Korytek, 31′
1:1 – Wolsztyński, 47′
1:2 – Wolsztyński, 51′
1:3 – Krawczyk, 53′
2:3 – Tarnov, 78′
3:3 – Tarnov, 82′

Foto-Higiena Błyskawica: Gąsiorowski (63′ Wojciechowski)- Piórecki, Korytek, Krzyśków, Sawicki,  Nahrebecki, Jarczak, Bujakiewicz (65′ Orzechowski), Kubacki (50′ Tarnov), Buryło, Bartkowiak (70′ Gałaszewski)
Rezerwowi: Wojciechowski – Hawryło, Gałaszewski, Tarnov, Orzechowski, Tylki, Jakacki,
Trener: Jacek Fojna

Górnik II: Loska – Arnarson, Paluszek, Koj, Kulanek, Bauza (69′ Baidoo), Rostkowski (88′ Skiba), Banaczek (75′ Paweł Krawczyk), Eizenchart, Wolsztyński (85′ Surowiec), Piotr Krawczyk