Finał Jatta Pucharu Polski Polski: Gwarek Ornontowice – Górnik II, czyli rewanż za 2019 rok

Kaszpir  -  12 kwietnia 2021 14:49
0
1304

We wtorek 13 kwietnia w Ornontowicach odbędzie się finałowe spotkanie Jatta Pucharu Polski Podokręgu Zabrze. Rezerwy Górnika Zabrze zmierzą się z miejscowym Gwarkiem, początek zaplanowano na godz. 17:00.

Mecz odbędzie się bez udziału publiczności!

Termin finałowego pojedynku był już dwukrotnie przekładany. Pierwotnie miał on się odbyć 30 września 2020 roku, kolejne podejście to 7 kwietnia bieżącego roku. Ostatecznie okazało się, że do trzech razy sztuka. 

Oba zespoły miały już okazję rywalizować w finale Podokręgu Zabrze przed dwoma laty. Wówczas „Trójkolorowi” okazali się lepsi, ale o wygranej decydowały rzuty karne. Poniżej nasza relacja z tego spotkania.

Rezerwy Górnika zwycięskie w finale

10.04.2019. Bramkarz Górnika Zabrze, Bartosz Sekuła, bohater serii „jedenastek” . Fot. Gwarek Ornontowice.

Dla Górnika będzie to dobra okazja na przełamanie serii ligowych porażek. Już w ostatnim meczu przeciwko Polonii, podopieczni Marcina Prasoła byli blisko sprawienia niespodzianki z doświadczonym zespołem bytomskiej Polonii. W sobotę wygrana wymknęła się w ostatnich minutach, ale tak dysponowani piłkarze „dwójki” powinni wkrótce wrócić na właściwe tory. Wierzymy, że już od wtorkowego pojedynku.

Droga Górnika II Zabrze:

  • wolny los
  • 6:0 Ruch Kozłów
  • 3:0 Piast II Gliwice

Nasi rywale na co dzień występują w Zina IV lidze, w grupie 1. Gwarek plasuje się na szóstym miejscu z dorobkiem 33. punktów. Wiosną zespół z Ornontowic spisuje się jednak średnio. Dwa zwycięstwa i trzy porażki, to tegoroczny dorobek Gwarka. 

Droga Gwarka Ornontowice:

  • 3:1 Burza Borowa Wieś (w) 
  • 9:0 Burza II Borowa Wieś (w)
  • 7:1 Młodość Rudno (w)
  • 2:1 Start Sierakowice

Finał Jatta Pucharu Polski Podokręgu Zabrze.
Gwarek Ornontowice – Górnik II Zabrze; Ornontowice, 13 kwietnia 2021, godz. 17:00.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: fb/gksgwarekornontowice

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments