Euro Cup Heiden 2023. Piąte miejsce zabrzańskiej młodzieży

Kaszpir  -  9 stycznia 2023 18:29
1
1736

Miniony weekend, a szczególnie niedziela, stał pod znakiem turniejowych zmagań. Pierwszy zespół Górnika rywalizował w Gummersbach, o czym piszemy więcej tutaj. Natomiast zabrzańska młodzież (roczniki U 12) dzielnie walczyła podczas Euro Cup Heiden 2023. Ostatecznie „Trójkolorowi” uplasowali się na piątym miejscu, po drodze pokonując kilka firm.

Górnicy rywalizowali w grupie m. in. z rówieśnikami z Juventusu, RB Lipsk, czy angielskiego Coventry. W tabeli zabrzanie zajęli drugie miejsce, ustępując tylko turyńczykom. Dzięki świetnej postawie zabrzanie mogli przystąpić do rywalizacji o miejsca 1-8. O sobotnich zmaganiach piszemy w tym miejscu Młodzi Górnicy powalczą o półfinał! Poniżej skróty z grupowej rywalizacji, gdzie możemy zobaczyć też fragmenty meczów z udziałem „Trójkolorowych”.

Faza pucharowa rozgrywana była w niedzielę. O zwycięstwo rywalizowało osiem drużyn, które w swoich grupach uplasowały się na dwóch pierwszych miejscach. Górnik trafił na najlepszą drużynę z grupy A, FCV Mainz 05. Ćwierćfinał okazał się szczęśliwy dla niemieckiego zespołu, a zabrzanom pozostała rywalizacja o miejsca 5-8. I tutaj młodzi Górnicy nie mieli już sobie równych. Po zaciętych bojach najpierw pokonali Borussię Dortmund, by następnie uporać się z holenderskim AZ Alkmaar. Dzięki tym wygranym „Trójkolorowi” uplasowali się ostatecznie na piątej pozycji, co jest najlepszym wynikiem w historii startów na tej imprezie. Triumfatorem okazali się pogromcy Górnika w boju o półfinał, czyli FSV Mainz 05. 

Wyniki i końcowa tabela

 

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl/ viktoria-heiden.de/
Foto: viktoria-heiden.de/ Akademia Piłkarska Górnik Zabrze
Wideo: EURO CUP Heiden youtube

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

Przypominają się boje Górnika w latach 60. i 70. Brawo młodzież! I Górnik najlepszą drużyną z poza niemiec.