Drugie sparingowe zwycięstwo rezerw

Kaszpir  -  27 stycznia 2018 20:11
0
4150

Rezerwy Górnika Zabrze rozegrały kolejny mecz kontrolny, zwyciężając zespół Spójni Landek. Chociaż na tym etapie przygotowań na pewno nie wyniki są najważniejsze, to ponowne zaaplikowanie rywalom trzech bramek musi cieszyć.

Samo spotkanie w pierwszej części było wyrównane, jako pierwsi na prowadzenie wyszli zabrzanie. Krzysztof Kubica odebrał przeciwnikowi piłkę w środkowej części boiska, dograł do Davida Ledeckyego, napastnik Górnika indywidualną akcję zakończył strzałem w krótki róg. Wyrównującą bramkę gospodarze zdobyli w końcówce pierwszej odsłony. Po wrzutce z autu, powstało zamieszanie pod naszą bramką, które zakończyło się golem dla Spójni. Jakub Szymański próbował jeszcze rozpaczliwą interwencją sparować piłkę, ta jednak znalazła drogę do siatki.

Po przerwie obraz gry uległ zmianie i już spotkanie nie miało tak wyrównanego przebiegu. Teraz to Górnik uzyskał przewagę, dobrze grał w odbiorze piłki. Zabrzanie szybko i agresywnie doskakiwali do swoich rywali. Taka gra zaowocowała kolejnymi golami. Najpierw, „górnicy” ponownie odbierają futbolówkę przeciwnikowi w centralnych sektorach boiska, kombinacyjna wymiana piłki pomiędzy Ledeckym i Kubicą, ten ostatni strzałem z około szesnastu metrów trafia do bramki rywali. Trzeci gol padł z rzutu karnego, kiedy to faulowany w polu karnym był Mateusz Kulanek. Sam poszkodowany wykorzystał „jedenastkę”, a Górnik objął dwubramkowe prowadzenie, którego nie oddał już do końca. 

Podopieczni Wojciecha Gumoli odnieśli zwycięstwo w drugim kolejnym sparingu. Następnym przeciwnikiem będzie zespół ROW-u Rybnik, spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 3 lutego w Rybniku. 

Spójnia Landek – Górnik II Zabrze 1:3 (1:1)

0:1 – Ledecky
1:1 – ???
1:2 – Kubica
1:3 – Kulanek (k)

Górnik II: Szymański – Wenglorz, Szeweluchin, Knabel, Kulanek – Ściślak, Wajsak (II połowa – Kopia), Kubica, Cybulski – Ledecky, Arcon (II połowa – zaw. testowany)
Trener: Wojciech Gumola

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments