Dariusz Wdowczyk kontra Adam Nawałka. Szkoleniowcy odmienili Pogoń i Górnika

Spark  -  5 października 2013 07:41
0
1493

nawalka
Dodatkowym smaczkiem sobotniego meczu Pogoni Szczecin z Górnikiem Zabrze będzie pojedynek dwóch doświadczonych trenerów – czytamy w serwisie szczecin.sport.pl.

Dariusz Wdowczyk i Adam Nawałka są trenerami zbierającymi w ostatnich tygodniach najwięcej pochwał. To im przypisuje się lwią część zasług za stworzenie silnych drużyn bez udziału dużych pieniędzy. Pogoń po kilku miesiącach treningów pod okiem Wdowczyka gra dużo efektowniej i skuteczniej niż wcześniej. W poprzednim sezonie walczyła o utrzymanie, a dziś jest już w ścisłej czołówce ekstraklasy.

Podobnie jak Górnik, którego Nawałka konsekwentnie buduje od czterech lat. Nie brakowało w tym czasie trudniejszych momentów (np. słabsza runda wiosenna poprzedniego sezonu), ale znów udało się wyprowadzić zabrzan na prostą.

Nic dziwnego, że nazwiska obu trenerów padają w kontekście przyszłej pracy z reprezentacją. Nawałka ma już pewne doświadczenie, bo w przeszłości był przez pewien czas asystentem w kadrze Leo Beenhakkera. Teraz na topie jest jednak kandydatura Wdowczyka, która coraz częściej pojawia się w rozważaniach dziennikarzy szukających następcy Waldemara Fornalika.

– Oczywiście miło się tego słucha, ale nie zmienia to faktu, że to tylko spekulacje – komentuje opiekun Pogoni.

źródło: szczecin.sport.pl
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments