Dać kibicom powody do radości

W.  -  20 marca 2022 10:30
0
1346

Za niespełna kilka godzin piłkarze Górnika Zabrze pojawią się na murawie Areny im. Ernesta Pohla, gdzie przy wsparciu swych wiernych sympatyków walczyć będą o komplet punktów w meczu 26. kolejki PKO Ekstraklasy, w której rywalizować będziemy z Termalicą Bruk-Bet Niecieczą. Początek tego spotkania zaplanowany został na godzinę 17:30.

Przed tygodniem Trójkolorowi nie dopisali do swego dotychczasowego dorobku nawet jednego „oczka„. Podopieczni Jana Urbana przegrali w Grodzisku z Wartą Poznań 2:1, a jedynego gola dla naszej drużyny zdobył w 31. minucie Krzysztof Kubica. W minionej kolejce szczęścia nie mieli także nasi dzisiejsi rywale, którzy na własnym stadionie ulegli Zagłębiu Lubin 0:2. Termalica wysoko przegrała także zaplanowany na wtorek, zaległy mecz z Legią Warszawa, w którym Słoniki poniosły bolesną porażkę 4:1, o której podopieczni Radoslava Latala będą chcieli jak najszybciej zapomnieć, rehabilitując się za nieudane spotkanie.

Szanse na zwycięstwo gości w dzisiejszym pojedynku będą jednak niewielkie i to zabrzanie będą zdecydowanym faworytem niedzielnego spotkania, choć ostatni mecz obu zespołów miał pełen kontrowersji przebieg i zakończył się rezultatem 3:1 dla drużyny z Niecieczy, która dwa gole zdobyła po rzutach karnych, wykonywanych aż trzykrotnie. Łącznie obie ekipy rozegrały ze sobą sześć spotkań, z których dwa zakończyły się zwycięstwem Górnika, również tyle samo pojedynków przyniosło podział punktów oraz wygraną Termaliki (po dwa mecze). Jakim rezultatem zakończy się kolejna, siódma potyczka obu drużyn, dowiemy się już niebawem, wierzymy, że będzie to zwycięstwo czternastokrotnego mistrza Polski, który niesiony dopingiem swych wiernych fanów wykorzysta słabą formę, a także zmęczenie rywali i w ostatnim meczu przez dwutygodniową przerwą na mecze reprezentacji da swym kibicom powody do radości, za sprawą dobrej gry oraz korzystnego rezultatu.