Czy Górnik będzie grał w Ekstraklasie? „Na dziś jesteśmy w I lidze”

Spark  -  9 czerwca 2016 10:37
0
675

danch_termalika_gornik_1516
Górnik Łęczna z powodu kłopotów finansowych może nie przystąpić do rozgrywek Ekstraklasy w nowym sezonie. Otwierałoby to szansę do utrzymanie się w gronie najlepszych Górnikowi Zabrze, który w tym sezonie zajął w tabeli 15, a więc pierwsze spadkowe miejsce. Czy jednak taki scenariusz jest realny? – zastanawia się „Dziennik Zachodni”.

– Śledzimy sytuację, ale na razie traktujemy te doniesienia jako plotki i dlatego nie chcę ich komentować. Na dziś to Łęczna jest w Ekstraklasie, a my w I lidze – stwierdził Bartosz Sarnowski, nowy prezes Górnik Zabrze, w rozmowie z „Dziennikiem Zachodnim”.

Aktualizacja:

Kopalnia w dalszym ciągu ma sponsorować zespół Górnika Łęczna. – Obecnie trwają rozmowy, ale nie na temat tego czy klub wspierać, ale na jakich warunkach to robić – zapewnia Grzegorz Gawroński, dyrektor Biura Zarządu LW Bogdanka.

 Rozmawiamy z Bogdanką na temat warunków dalszej współpracy, po obu stronach jest wola jej kontynuacji. Rozmowy toczą się więc na temat tego na jakich warunkach Bogdanka będzie wspierać Górnika Łęczną – dodaje prezes klubu Artur Kapelko.

To oznacza, że Górnik Łęczna prawdopodobnie przystąpi do rozgrywek Ekstraklasy w następnym sezonie.

Źródło: Dziennik Zachodni/Dziennik Wschodni
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments