Członkowie Socios Górnik świętowali pierwszy rok działalności

Milo  -  21 grudnia 2015 10:00
0
700

karczma_socios_gornik_biesiada

Na spotkaniu, mającym formę barbórkowej karczmy zjawiło się blisko 100 trójkolorowych kibiców Górnika Zabrze. Sala koncertowa zabrzańskiej restauracji Impresja była wypełniona niemal do ostatniego miejsca. Spotkanie kilka minut po 13 rozpoczął Prezes Stowarzyszenia Socios Górnik, Marek Krupa.

Bardzo cieszymy się, że możemy dzisiaj wspólnie świętować naszą rocznicę. To był trudny rok, ale bardzo udany – powiedział Krupa. Chwilę po przywitaniu rzecznik Socios Górnik, Grzegorz Pacuła, podczas krótkiej prezentacji podsumował ostatnie 12 miesięcy, a także zapowiedział najważniejsze cele na najbliższy rok.

Będziemy dla klubu zarówno partnerami, jak i recenzentami. Będziemy go wspierać z całych sił, ale jednocześnie wymagać od niego sukcesów i profesjonalnego działania na każdym kroku – powiedział w czasie prezentacji Pacuła. Wśród głównych celi na kolejny rok znalazło się ciągłe rozwijanie stowarzyszenia o kolejnych członków, a także – jako jeden z najważniejszych – praca nad integracją wszystkich środowisk kibicowskich Górnika Zabrze. Po 15-minutowej prezentacji na scenę powrócił Marek Krupa, który wzniósł pierwszy toast.

Za pomyślność Górnika Zabrze!! – powiedział głośno. Na to zawołanie, wszyscy zgromadzeni odpowiedzieli głośno, wznosząc jednocześnie do góry okazjonalne kufle. Po toaście na stołach pojawiły się: przepyszna karkówka oraz przekąski. Świętowanie rozpoczęło się na dobre.

Po posiłku rozpoczęły się pierwsze zabawy. W Impresji rozbrzmiały śląskie i górnicze szlagiery, które śpiewane były przez większość zgromadzonych. W konkurencji picia piwa na czas najszybszy okazał się jeden z członków założycieli. Panie także próbowały swych sił w rywalizacji, choć kufle z piwem zastąpiły im, na okazję wyścigu, małe szklanki ze złocistym trunkiem. Po rywalizacji konkursowej głos zabrał wiceprezydent Zabrza, Pan Krzysztof Lewandowski, który podobnie jak wiceprezes Górnika Zabrze, Andrzej Pasek, zaszczycił wydarzenie swoją obecnością. Z racji innych obowiązków służbowych, prezydent musiał wcześniej opuścić karczmę, jednak przed wyjściem stanął przed zgromadzonymi i zabrał głos. – Zapraszam wszystkich kibiców na stadion, na mecz z Ruchem Chorzów w lutym przyszłego roku – powiedział Prezydent.

W przerwie między śpiewami, wśród których coraz częściej rozbrzmiewały pieśni o Górniku Zabrze, nastąpiła licytacja pamiątek Górnika Zabrze i Socios Górnik. Na licytację zostały wystawione m.in. książki dotyczące Górnika Zabrze oraz byłych piłkarzy i działaczy, a także kilka gadżetów Socios Górnik. Za najwyższą kwotę 200 zł sprzedana została bluza Socios Górnik.

W sumie, tego dnia tego dnia zlicytowano przedmioty za łączną kwotę 820 zł. Całość tradycyjnie trafi do Klubu Kibica Niepełnosprawnego i zostanie wydana na organizację wyjazdu KKN. Po licytacji wszyscy wrócili do zabawy.

Im bliżej było godziny 17 i wyjścia na mecz, tym częściej rozbrzmiewały pieśni „Czy wygrywasz czy nie”, „Górniku nasz” czy „My jesteśmy chłopcy z Zabrza”. O 17 kibice opuścili lokal, zabierając ze sobą 2 ogromne, wypełnione po brzegi darami kartony, które zostały przekazane pod stadionem Torcidzie, w ramach akcji „Szlachetna Paczka”.

Po meczu duża część zmarzniętych kibiców wróciła do lokalu, gdzie oddawała się rozmowom o klubie i rozwoju stowarzyszenia. Dziękujemy za wspólnie spędzony rok i do zobaczenia w jeszcze lepszych humorach, w dużo większym gronie, na karczmie w przyszłym roku.

Razem dla Górnika, razem dla kibiców!

Socios Górnik

Źródło: sociosgornik.org
Foto: sociosgornik.org

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments