Cracovia – Górnik kibicowsko. Sędziowski skandal na oczach kibiców

Slazier  -  23 sierpnia 2017 19:36
0
5471

Górnik zremisował z Cracovią 3:3, a piątkowe spotkanie zgromadziło na trybunach stadionu przy ul. Kałuży 8346 widzów.

Do Krakowa udaliśmy się transportem kołowym, a koszt wyjazdu wynosił 70 zł. Zbiórka pod stadionem została wyznaczona na godz. 16:30. Po zajęciu miejsc w autokarach ruszyliśmy w kierunku stolicy Małopolski. Tego dnia bardzo licznie wypełniliśmy sektor gości, i byliśmy wspierani przez nasze zgody, za co dziękujemy!

Od początku meczu ruszyliśmy z dobrym, a momentami bardzo dobrym dopingiem, który nie milknął jeszcze po zakończeniu spotkania. Można powiedzieć, że miejscowy młyn (mniej liczny niż nasz sektor) nie miał z nami szans. Mogli z nami konkurować jedynie wtedy, gdy do śpiewu dołączała się reszta stadionu. W związku ze skandalicznym sędziowaniem w wykonaniu arbitra tego spotkania daliśmy niejednokrotnie do zrozumienia, że takie sytuacje nie mogą mieć miejsca. Podziękowaliśmy piłkarzom za bardzo dobrą postawę w kolejnym spotkaniu, i zapewniliśmy ich o naszym ciągłym wsparciu. Jesteśmy pewni, że ten mecz nie podetnie im skrzydeł, a wręcz przeciwnie – doda im jeszcze większej motywacji do walki.

Tego dnia wywiesiliśmy następujące flagi: Supporters, „1948”, „Sektor 13”, „Górnik Zabrze”, „Konfederatka”, „Na Śląsku Górnicze Życie”, „Torcida Crew”, „Szacunek się należy”, a także transparenty „Pozdrawiamy Nieobecnych Gieksiarzy” oraz „16.08.1919 Pamiętamy” dot. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego.

Cracovia prowadziła doping przez całe spotkanie, jednak tego dnia ich młyn nie był zbyt licznie wypełniony. Na sektorze Cracovii zawisły powyższe płótna: „Jude Gang”, „Hoolturalni Kibice”, „Skawina”, „Azory”, „Bianco Rosa”, „GKS Tychy”, „Dawid PDW”, „Opravcy”, „Człowiek”, „XXX-lecie”, „Kazimierz”, „Proszowice”, „Narodowa Cracovia”, „Południowa Strona Miasta”, oraz transparent „Zabraknie nam palców u rąk aby policzyć tych bez litości, którzy już nigdy nie zasiądą u nas w sektorze gości”.

Już teraz zachęcamy wszystkich do zakupu wejściówek na kolejne spotkanie Górnika przy Roosevelta z Wisłą Płock, a także wyjazdy do Niecieczy i Szczecina!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments