CLJ: Przeżyjmy to jeszcze raz, czyli wszystkie gole Górnika w sezonie 2019/20

Kibic  -  17 czerwca 2020 18:40
0
2098
W 92 minucie spotkania Górnika Zabrze z Lechem Poznań, Jan Flak zdobył bramkę na „wagę złota”, czyli mistrzowskiego tytułu.

Nieco ponad miesiąc temu, decyzją Zarządu PZPN, zakończone zostały rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów. Tytuł przyznano Górnikowi Zabrze, jednocześnie poinformowano, że nasza drużyna zostanie zgłoszona do udziału w Młodzieżowej Lidze Mistrzów.

Wszystkim kibicom chcielibyśmy przypomnieć drogę zabrzan do trzeciego w tej kategorii wiekowej tytułu. I chociaż „Trójkolorowi” rozpoczęli sezon od dwóch porażek, potem było już tylko lepiej i po 17. kolejkach (tylko tyle zdołano rozegrać) to oni otwierali ligową tabelę. Zabrzanie w szesnastu meczach trafiali do siatki rywali, ta sztuka nie udała się tylko raz, w 13. kolejce w meczu przeciwko Arce Gdynia. W końcówce sezonu młodzi Górnicy zrewanżowali się zarówno „Scyzorykom”, jak i „Kolejorzowi”. W spotkaniu z Lechem decydująca bramka padła w 92 minucie i, jak się potem okazało była ona na wagę złota, czyli mistrzostwa.

Poniżej przypominamy wszystkie gole Górnika Zabrze w Centralnej Lidze Juniorów sezonu 2019/20.
∗ Materiał dzięki uprzejmości Akademii Górnika

1. Korona Kielce – Górnik Zabrze 2:1 (Flak 11)
  2. Lech Poznań – Górnik Zabrze 3:2 (Lukoszek 9′, Wingralek 65′)
  3. Górnik Zabrze – Cracovia Kraków 3:0 (Lukoszek 27′, Matykiewicz 54′, Kołodziejczyk 83′)
  4. Escola Varsovia Warszawa – Górnik Zabrze 2:3 (Kołodziejczyk 52′, Grudziński 63′, Flak 89′)
  5. Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin 1:0 (Grudziński 61′)
  6. Legia Warszawa – Górnik Zabrze 1:1 (Grudziński 85′)
  7. Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok 1:0 (Lubaski 41′)
  8. Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze 1:3 (Lukoszek 12′, Grudziński 32′, Lubaski 36′)
  9. Górnik Zabrze – Gwarek Zabrze 3:1 (Lukoszek 15′, 39′, Lubaski 60′)
  10. Wisła Kraków – Górnik Zabrze 1:2 (Lukoszek 28′, Lubaski 89′)
  11. Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk 2:1 (Kołodziejczyk 8′, Gałązkiewicz 90′)
  12. Hutnik Kraków- Górnik Zabrze 2:3 (Lubaski 3′, Całka 69′, Kołodziejczyk 90′)
  13. Górnik Zabrze – Arka Gdynia 0:2
  14. UKS SMS Łódź – Górnik Zabrze 0:3 (Lukoszek 27′, Skała 73′, 90′)
  15. Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin 2:2 (Lukoszek 9′, Grudziński 90′)
  16. Górnik Zabrze – Korona Kielce (Lukoszek 57′ (k), 89′ (k))
  17. Górnik Zabrze – Lech Poznań 2:1 (Flak 48′, 90+2′)