CLJ. Korona Kielce – Górnik Zabrze 1:2. Górnicy wicemistrzami Polski!

Kibic  -  3 czerwca 2023 14:00
4
6339

Górnik Zabrze wicemistrzem Polski sezonu 2022/23. W meczu ostatniej kolejki zakończonych właśnie rozgrywek, „Trójkolorowi” wygrali z Koroną Kielce 2:1. W Lubinie Lech zwyciężył Zagłębie. Takie rozstrzygnięcia oznaczają, że tytuł powędrował do Poznania.

Emocji jednak nie brakowało. Do przerwy to Górnik objął prowadzenie w tabeli. Lechici zostali bowiem trafieni już w 2 min. Zabrzanie z kolei w końcówce pierwszej połowy objęli prowadzenie za sprawą Petera Juritki. W tym momencie to Górnik przewodził w wyścigu po mistrzostwo. Niestety po zmianie stron sprawy zaczęły przybierać zły obrót. Najpierw do wyrównania i to tuz po przerwie doprowadził Lech. W 63 min. Górnik stracił gola, po rzucie karnym za zagranie ręką jednego z naszych piłkarzy. Niedługo później poznaniacy sami stanęli przed szansą na kolejną bramkę, jednak nie potrafili wykorzystać „jedenastki”. Festiwal rzutów karnych trwał dalej. Tym razem to zabrzanie wykonywali ten element gry. Skutecznym egzekutorem okazał się David Hyjek i Górnik ponownie objął prowadzenie. Niestety także Lech strzelił swojego gola, co przybliżało go mocno do mistrzostwa. Ostatecznie „Kolejorz” zakończył spotkanie z wynikiem 3:1 i mógł cieszyć się z tytułu.

Górnik Zabrze zdobywa zatem srebrne medale. Nam pozostaje pogratulować naszej młodzieży!