CLJ. Górnik Zabrze – Widzew Łódź 6:0. Piorą gości aż miło

Kibic  -  17 września 2023 16:00
1
4554

W 6. kolejce Centralnej Ligi Juniorów piłkarze Górnika Zabrze pokonał Widzew Łódź 6:0. „Trójkolorowi” po raz czwarty wystąpili w roli gospodarza i po raz czwarty sprali gości. Po wcześniejszym odprawieniu z kwitkiem Korony (3:1). Legii (3:0) oraz Warty (3:0), tym razem w roli ofiary wystąpił Widzew. Zabrzanie już do przerwy prowadzili trzema golami, a na listę strzelców wpisywali się: Hubert Jasiak dwukrotnie oraz Bartosz Kosiba. Po przerwie Górnik dołożył dwa kolejne gole, tym razem do siatki rywali trafiali Dominik Sarapata i Jakub Oleksiewicz, który zdobył dwie bramki.

Dzięki wygranej Górnicy powiększyli swój dorobek do 12. punktów i awansowali na 2. lokatę w tabeli.  W następnej kolejce nasz zespół czeka wyjazdowy mecz z Sandecją. Spotkanie w Nowym Sączu odbędzie się już w najbliższy czwartek.

Górnik Zabrze – Widzew Łódź 6:0 (3:0)

1:0 – Jasiak, 21′
2:0 – Jasiak, 43′
3:0 – Kosiba, 45′
4:0 – Sarapata, 54′
5:0 – Oleksiewicz, 64′
6:0 – Oleksiewicz, 90′

Górnik (skład wyjściowy): Soberka – Derkacz, Sarapata, Jasiak, Rogula, Kosiba, Szafrański, Tobolik, Capiga [c], Miyahara, Mazurek
Rezerwowi: Braslavskyi – Mojzyk, Wąsik, Oleksiewicz, Żak, Pieczyski, Buchalik, Marek, Łuczak