CLJ. Górnik Zabrze – Cracovia 3:1. Pierwsza wiosenna wygrana

Kibic  -  2 maja 2021 14:10
0
1369

W meczu 26. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Górnik Zabrze pokonał Cracovię 3:1. Gole dla „Trójkolorowych” zdobywali, Jakub Szczepanik, Nikodem Zielonka oraz Erwin Kołodziejczyk.

Wygrana z Cracovią pozwoliła w końcu przełamać się zabrzanom. Górnik już do przerwy prowadził dwoma trafieniami, na listę strzelców wpisali się Jakub Szczepanik oraz Nikodem Zielonka. Po zmianie stron gospodarze mogli i powinni podwyższyć wynik, jednak nie wykorzystali rzutu karnego. Z kolei krakowianie swoją szansę z jedenastu metrów wykorzystali za sprawą Wójcika. Do końca meczu pozostawało jeszcze kilkanaście minut i mogliśmy drżeć o wynik. W końcówce Erwin Kołodziejczyk ustalił rezultat i podopieczni Jana Żurka odnieśli wreszcie pierwsze wiosenne zwycięstwo.

Dzięki wygranej zabrzanie mają w dorobku 36 punktów. W następnej zmierzą się w wyjazdowym meczu z liderem rozgrywek – krakowską Wisłą.

Górnik Zabrze – Cracovia 3:1 (2:0)

1:0 – Szczepanik, 19′
2:0 – Zielonka, 27′
2:1 – Wójcik, 78′ (k)
3:1 – Kołodziejczyk, 88′

Górnik: Ćwik – Pawlak, Zawada, Gandziarowski, Cieśla, Szczepanik, Moraczewski, Zielonka, Skała (c), Pranica, Lubaski
Rezerwowi: Bartusik, Okaj, Blabuś, Iwański, Kołodziejczyk, Moś, Kowalik
Trener: Jan Żurek