Chrobry – Górnik: Zagramy o podtrzymanie matematycznych szans

Torcidos  -  28 kwietnia 2017 15:01
0
4204

Dwa tygodnie temu Górnik przełamał swoją wyjazdową niemoc i wygrał w Bytowie. A skoro powiedziało się A, to trzeba powiedzieć B. W Głogowie zabrzanie powalczą o przedłużenie złudnych matematycznych nadziei na awans. 

Trzeba się jednak nastawiać na wszystko. Bo skoro Górnik mógł przegrać w Kluczborku i Siedlcach, to dużym ryzykiem byłoby dopisywanie mu trzech punktów przed spotkaniem z Chrobrym, który już w jesiennym meczu postawił ciężkie warunki.

Dla Górnika będzie to kolejny mecz rewolucji kadrowej i jak na razie ciężko wyrokować o jej słuszności. Jak Górnik grał piach, tak gra go dalej. Sandi Arcon wcale nie wnosi na skrzydle więcej, niż Dawid Plizga, a Wolniewicz na prawej obronie gra równie nieźle, co Danch. Najwięcej dała zmiana na lewej obronie, gdzie Maik Karwot spisuje się o niebo lepiej, niż Rafał Kosznik. Ale on akurat z Chrobrym nie zagra. Może oczyściła się atmosfera w szatni, ale na boisko to się póki co nie przekłada. Od wspomnianej rewolucji może i obrona jako całość spisuje się lepiej, ale ucierpiała nasza gra ofensywna.

Na dzień dzisiejszy największym problemem Górnika są jego napastnicy. Jesienią David Ledecky i Igor Angulo stanowili o sile zespołu. A teraz? Czech nie łapie się nawet do składu, a Hiszpan jest już zupełnie pod formą. W meczu z Wigrami był jednym z najgorszych piłkarzy na boisku, co z perspektywy ostatnich tygodni nie jest żadnym zaskoczeniem. Igor zatracił skuteczność i wiosną zdobył zaledwie jednego gola. A jeśli Górnik chce w tym sezonie coś osiągnąć, to niezbędne będą mu bramki Angulo. No właśnie tabela wskazuje, że Górnik to ligowy średniak, a czołówka po ostatniej serii znacząco się oddaliła. Czy zabrzanie są jeszcze w stanie powalczyć, choćby o dobre końcowe wrażenie?

Nie ma co przebierać słowach – stawiając w zakładach bukmacherskich STS na Górnika, można rozbić bank. Kurs 2.45 na zwycięstwo naszego zespołu to okazja, której żaden z was przepuścić nie może. 

Wszystkich kibiców, którzy nie będą mogli oglądać tego spotkania zapraszamy do słuchania naszej relacji na żywo prosto ze stadionu. Więcej TUTAJ.

Chrobry Głogów – Górnik Zabrze, piatek 28 kwietnia, godz. 19:00. Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments