Chojniczanka – Górnik: Podtrzymać pozytywną passę

kesera  -  8 października 2016 09:03
0
1053

druzyna_grudziadz_1617
W sobotnie popołudnie Górnika Zabrze czeka trudny test. Wyjazdowe spotkanie z wiceliderem w Chojnicach. Drużyna prowadzona przez trenera Marcina Brosza jest niepokonana w lidze w ostatnich pięciu kolejkach.

Można narzekać na styl zabrzan, że gra nie wygląda tak, jakbyśmy wszyscy tego chcieli. Po spadku, a także ogromnych zmianach kadrowych, przy wprowadzaniu wielu młodych zawodników, nie jest jednak łatwo to wszystko poukładać. Oczywiście, że wszyscy liczyli na znacznie lepszy start oraz grę. Trzeba jednak podkreślić, że w I lidze wszyscy gubią punkty, a Górnik ostatnio regularnie je gromadzi. W ostatnich pięciu kolejkach więcej „oczek” zdobyła tylko drużyna Pogoni Siedlce, która wygrała cztery mecze i zanotowała jedną porażkę. To ta sama Pogoń, która przegrała już przy Roosevelta.

Serię pięciu spotkań bez przegranej ma także Miedź Legnica, która zanotowała jednak od Górnika jedno zwycięstwo mniej. Ostatnie rezultaty jasno więc pokazują, że coś w drużynie drgnęło. Także, jeśli chodzi o mecze wyjazdowe, gdzie po serii czterech porażek zanotowaliśmy zwycięstwo oraz remis.

O punkty w Chojnicach z pewnością nie będzie łatwo. Chojniczanka gra dobrą piłkę i na pewno poprzeczka będzie zawieszona wysoko. Warto podkreślić, że u siebie jest w tym sezonie niepokonana. Zanotowała do tej pory trzy zwycięstwa i tyle samo remisów. Zobaczymy też, jak szkoleniowiec zestawi linię obrony. Do gry od pierwszej minuty „pali się” już Rafał Kosznik, natomiast Bartosz Kopacz, etatowy stoper, musi pauzować z powodu żółtych kartek. Dodatkowo Armin Cerimagić pojechał na zgrupowanie swojej reprezentacji.

Dotychczas w meczach wyjazdowych graliśmy z różnym szczęściem, ponieważ takie porażki jak ta w Sosnowcu, czy też w Tychach, były dość pechowe. Poziom w lidze jest bardzo wyrównany, a starcie w Chojnicach można ocenić jako „mecz o sześć punktów”. Ewentualna wygrana może dać bardzo wiele, remis zachowa mniej więcej „statu quo”, czyli naszą pozycję w środku tabeli. Trzeciej opcji nikt nie zakłada. Do końca sezonu jest bardzo wiele gier i trzeba wierzyć, Górnik będzie regularnie punktował jak to miało miejsce w ostatnich tygodniach.

Według zakładów bukmacherskich STS, nie ma faworyta w sobotnim meczu w Chojnicach. Minimalnie większe szanse analitycy dają Chojniczance, ale praktycznie tak samo możliwy jest remis oraz zwycięstwo Górnika.

My zapraszamy wszystkich kibiców do śledzenia nasze relacji na żywo z sobotniego spotkania.

Chojniczanka Chojnice – Górnik Zabrze, sobota 8 października 2016, godz. 15.00, sędzia: Szymon Marciniak (Płock).

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments