Chcieliśmy inaugurację zacząć od zwycięstwa

W.  -  24 sierpnia 2020 16:11
0
1584

Nowy tydzień sympatycy Górnika Zabrze rozpoczynają w doskonałych nastrojach, za sprawą kolejnego w ostatnich dniach zwycięstwa Trójkolorowych, którzy po wygranym meczu w ramach 1/32 finału Pucharu Polski z Jagiellonią Białystok (3:1), wczoraj odnieśli kolejne imponujące zwycięstwo, tym razem pokonując w 1. kolejce PKO Ekstraklasy zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała 4:2.

Swój wkład w wynik inauguracyjnego spotkania miał 25-letni napastnik Górnika – Piotr Krawczyk, który w 24. minucie meczu zastąpił na murawie kontuzjowanego Alexa Sobczyka. Pech jednego zawodnika stał się jednocześnie szansą dla drugiego i trzeba przyznać, że Piotrek swoją szansę zdołał umiejętnie wykorzystać jeszcze w pierwszej połowie, podwyższając rezultat spotkania w doliczonym już czasie gry na 3:0. Również w drugiej odsłonie ligowej potyczki piłka szukała naszego napastnika, a ten w doskonałej sytuacji znalazł się w 81. minucie meczu, po raz drugi kierując futbolówkę w światło bramki strzeżonej przez słowackiego golkipera gości. Finalnie jednak gol nie został uznany przez arbitra, gdyż Piotrek w momencie oddawania strzału znajdował się na pozycji spalonej.

Bramka zdobyta podczas wczorajszego meczu z Podbeskidziem to trzecie trafienie Piotrka w barwach pierwszego zespołu Górnika Zabrze. Pierwszego, debiutanckiego gola w Ekstraklasie piłkarz zdobył 3 marca 2020 roku, w przegranym starciu z Lechem Poznań (4:1). Drugie trafienie dla Górnika, Piotrek uzyskał w zeszłorocznej konfrontacji 1/32 finału Pucharu Polski, w którym zabrzanie wysoko pokonali trzecioligową Polonię Środa Wielkopolska 0:6! Z dobrej strony zawodnik pokazał się także w rozegranym 15 sierpnia sparingu z pierwszoligowym Radomiakiem Radom, w którym 25-latek dwukrotnie zapisał się na liście strzelców.  Przypominamy, że urodzony w Siedlcach piłkarz dołączył do naszego zespołu 1 lipca 2019 roku, wiążąc się z Trójkolorowymi dwuletnią umową, obowiązującą do 30 czerwca 2021 roku.

Co po zwycięskim spotkaniu miał do powiedzenia 25-letni napastnik Górnika Zabrze?
– Na pewno był to fajny mecz dla kibiców, w którym padło dużo bramek. Chcieliśmy inaugurację zacząć od zwycięstwa. Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu, świetnie zaczynamy, strzelamy szybko bramkę, strzelamy kolejną i układamy sobie ten mecz, ale po przerwie za łatwo tracimy te bramki i robi się gorąco w końcówce. Na szczęście dobiliśmy rywala na koniec i trzy punkty zostają w Zabrzu (…) – mówił po meczu Piotrek, zapewniając, że do Mielca drużyna wybiera się po kolejne trzy punkty.

Poniżej przedstawiamy kompletną rozmowę z piłkarzem, przeprowadzoną po wczorajszym meczu przez klubową telewizję GórnikTV.

Źródło: Roosevelta81.pl/GórnikTV