Budżet Ekstraklasy na sezon 2021/22 przyjęty

mlodyKSG  -  13 lipca 2021 11:18
0
1277

Rada Nadzorcza przyjęła najwyższy w historii budżet Ekstraklasy. Łącznie do podziału w sezonie 2021/22 jest 230 mln zł, jednak zarząd Ekstraklasy pracuje nad tym, by kwota ta była jeszcze wyższa. Rada dostosowała także do 18-zespołowej ligi model podziału środków pomiędzy kluby.

– Powiększenie ligi do 18 zespołów w oczywisty sposób wpływa na podział środków pomiędzy kluby Ekstraklasy. Podejmując tę decyzję na początku 2020 roku, kluby miały świadomość, że każdy z nich otrzyma mniejsze środki. W ostatnich latach osiągaliśmy jednak – i to pomimo pandemii – lepsze od zakładanych wyniki finansowe. Dzięki podpisanym przez nas umowom – zarówno z oficjalnymi nadawcami, jak i z pozostałymi partnerami – wynagrodzenia dla klubów zaplanowane na najbliższy sezon wyniosą 230 mln zł. Stąd też powiększenie ligi nie musi oznaczać zmniejszenia wypłat dla klubów. Będziemy starali się je jeszcze zwiększyć w tym sezonie m.in. dzięki dodatkowym wpływom marketingowym – podkreśla prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki.

Środki zostaną rozdzielone pomiędzy kluby według następujących zasad:

  • 44% – kwota stała rozdzielona równo pomiędzy wszystkie kluby (z czego 18 mln zł zostanie przekazane na szkolenie młodzieży, po jednym milionie na klub)
  • 20% – za miejsce w rankingu historycznym
  • 18,5% – za zajęte miejsce w tabeli na koniec sezonu
  • 14% – dla czterech drużyn występujących w rozgrywkach UEFA
  • 2,5% – Pro Junior System
  • 1% – dodatkowe środki dla spadkowiczów

Źródło: Ekstraklasa S.A.
Foto: Ekstraklasa S.A.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments