Bez Nakoulmy będą problemy

Spark  -  18 lutego 2013 11:27
0
1057

nakoulma
– Jeżeli Nakoulma zostanie, to problem będzie o wiele mniejszy – powiedział na łamach dziennika „Sport” Marek Majka, były pomocnik Górnika, mając na myśli problemy zabrzan ze zdobywaniem goli w zimowych sparingach.

Po sprzedaży Milika do Bayeru Leverkusen i wobec wyjazdu Nakoulmy na Puchar Narodów Afryki, dla Górnika w czasie zimowych przygotowań nie bardzo miał kto strzelać gole. – To oczywiście tylko sparingi, ale wszyscy wiedzieli, że łatwo nie będzie. Żaden klub w lidze nie wypełniłby bezboleśnie luki po takim duecie, jakim byli Milik z Nakoulmą. Ich współpraca wcale nie była idealna, ale suma indywidualnych umiejętności tak duża, że i tak robili różnicę – uważa Majka, który z Górnikiem czterokrotnie zdobywał mistrzostwo Polski.

– Jeżeli Nakoulma zostanie, to problem będzie o wiele mniejszy. Sam strzeli, wygra „jeden na jeden”, dogra świetną piłkę. Górnik jednak zobaczył, co może się stać bez niego, bo nie wierzę, że nagle inni zaczną regularnie strzelać gole. Nie widziałem meczów w Turcji, ale zakładam, że Adam Nawałka nie chciał zrobić z Tomasza Zahorskiego „drugiego Milika”. To inni piłkarze. Chodziło raczej o takie rozłożenie akcentów, by za strzelanie goli odpowiadało więcej zawodników. Kwiek, Mączyński, Olkowski… Czas działa na korzyść drużyny, ale – jak widać – łatwo nie będzie – przewiduje Majka.

źródło: Sport
foto: sportsnet.ca

– Jeżeli Nakoulma zostanie, to problem będzie o wiele mniejszy

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments