Bartosz Kopacz: Kalkulacje musieliśmy odłożyć na bok

Torcidos  -  13 maja 2017 22:30
0
6078

– W przerwie motywowaliśmy się. Wiedzieliśmy, że mecz się jeszcze nie skończył.  45 minut to sporo czasu, co było widać choćby w meczu z Chojniczanką. Wyszliśmy na drugą połowę bez kompleksów z przekonaniem, że będziemy mogli jeszcze wygrać to spotkanie – powiedział w pomeczowej rozmowie z naszą redakcją Bartosz Kopacz, obrońca Górnika

Roosevelta81.pl: Co się działo z Górnikiem w pierwszej połowie?

Bartosz Kopacz (obrońca Górnika): Trzeba powiedzieć, że wyglądaliśmy fatalnie. Z pewnością nie tak sobie to wszystko zakładaliśmy przed meczem. Gra nam się zupełnie nie układała i zasłużenie Stomil prowadził 2:0.

Jak z twojej perspektywy wyglądały stracone bramki?

Był to szereg błędów z naszej strony. Stomil miał przewagę i te bramki na pewno nie wzięły się z niczego. My graliśmy bardzo słabo i wykorzystali to olsztynianie.

W szatni musiało paść kilka męskich słów.

W przerwie motywowaliśmy się. Wiedzieliśmy, że mecz się jeszcze nie skończył.  45 minut to sporo czasu, co było widać choćby w meczu z Chojniczanką. Wyszliśmy na drugą połowę bez kompleksów z przekonaniem, że będziemy mogli jeszcze wygrać to spotkanie. Widzieliśmy, że od początku będziemy musieli ruszyć do przodu, bo wszelkie kalkulacje musieliśmy odłożyć już na bok. Zagraliśmy wysokim pressingiem i to się opłaciło.

Co było kluczem do zwycięstwa w tym spotkaniu?

Wiele czynników złożyło się na to zwycięstwo. Dobrze wyglądaliśmy indywidualnie, nie traciliśmy piłek w głupi sposób, jak w pierwszej połowie. Przede wszystkim graliśmy bardziej ofensywnie, a to przyniosło efekt.

Inne drużyny kolejny raz zagrały dla Górnika i awans znowu jest możliwy

Tak, także znam już wyniki innych spotkań. Wiem, że szanse są, ale musimy podejść do tego spokojnie. My musimy patrzeć się na siebie i wygrywać mecze. Bo jeśli my nie będziemy punktować, to na nic zdadzą się wyniki innych drużyn. Za kilka dni mamy mecz z GKS-em i czeka nas długa podróż powrotna, więc musimy się dobrze zregenerować do tego spotkania. Z Katowicami też będziemy się starać pokazać dobrą piłkę. Chcemy dać kibicom Górnika z drugiej połowy dzisiejszego meczu.