Bartosch Gaul poprowadzi Górnika

g.rajda  -  23 czerwca 2022 19:52
22
3555

To już oficjalnie. Nowym szkoleniowcem Górnika Zabrze został Bartosch Gaul. Zastąpił on na ławce trenerskiej Jana Urbana, który przed kilkoma dniami został zwolniony z tej funkcji. Szczegóły kontraktu Gaula poznamy na piątkowej konferencji.

Gaul ostatnio prowadził drugi zespół FSV Mainz, a wcześniej młodzieżowe drużyny tego klubu. Przez kilka lat, ten urodzony w Bytowie 34-letni szkoleniowiec pracował w Schalke 04 Gelsenkirchen, również w roli trenera zespołów młodzieżowych. I tam w sezonie 2014/15 wywalczył mistrzostwo Niemiec. Ciekawostką jest fakt, że agentem Bartoscha Gaula jest Marc Kosicke, prowadzący także karierę samego Jurgena Kloppa. 

Obserwuj nas w społecznosci SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Górnik Zabrze
Foto: mainz05.de

22 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Błazenada i chamstwo władz GÓRNIKA- kompromitacja jakiś gostek z IV ligi niemieckiej bez żadnych sukcesów zastępuje legędę ,Górnika reprezentanta POLSKI, znanego trenera oddanego GÓRNIKOWI-HABA!!!!!!!

Dokładnie tak legend i osobistości dla Wielkiego Gornika się nie wystawia to co dokonał zarzad to zbrodnia i chamstwo.Ale duże zastrzeżenie trzeba mieć do Torcidy po jakiej stronie oni są sprzedali się carycy.

Torcida się sprzedała i jadą na tym samym wózku co caryca, trzeba to jasno powiedzieć. Zero wciepywania do puszek, na stadionie każdą piosenkę ze słowem torcida będę zamieniał na Górnik.

Jestem ciekaw jakie to gwiazdy przyciągnie do GÓRNIKA ten wybitny IV ligowy niemiec. Póki , co to walczą o tych których sprowadził PAN URBAN!!!!! Gdzie sa te gwiazdy prezia Śimanka – czekamy ale do kiedy- narazie’O”………

Piękny a kogo SPROWADZIŁ PAN URBAN? Bo z tego co wiem to jedynym co chciol to był Sandomierski

No Urban fajny człowiek ale… sukcesu trenerskiego – umówmy się – nie zrobił! Przy nim Górnik był przeciętny – patrz tabela. Spoko, dobry ruch!

Co Ty chopie dupcys? Zrobił wynik ponad stan przy tak kiepskiej i wąskiej kadrze, drużyna miała jakiś swój styl, mnóstwo ekspertów doceniło to co Jasiu ulepił z tego zespołu i przyjemnie się to oglądało, a Ty piszesz, że tabela pokazała przeciętność.. Pewnie jesteś z Torcidy i tak Ci kazała caryca napisać, co?

Ci sami eksperci docenili pracę Brosza jak był wynik więc bych się trocha zastanowił. Styl był do póki był Jezus i było pora szpili w grudniu.

Pietrek, a jesteś fanem Krawczyka? Było to najlepsze co mogło być, żeby tak często go stawiać? To tak dla przykładu! Mam szacunek dla Urbana ale nie bądźmy też ślepi! Mogło i powinno być lepiej. Bo dupcys

Nie, nie jestem jego fanem i żal mam, że nie stawiał np. wczesniej na Kikliasza czy nawet Ciuckę, ale przy tak wąskiej kadrze i tak pograli. Zabrakło szczęścia i wyrachowania w kilku meczach i byłby nawet 4 plac. I nie powiecie, że się dobrze nie oglądało w większości meczów naszej gry. Do Brosza też mam szacunek, ale pisanie o tym, że miał słabszy skład to przesada. Angulo, Jimenez, wcześniej Kurzawa, Kadzior Żurkowski to nie są piłkarze słabsi od obecnych.

Brosz to zasługuje na uznanie bo naprawdę grał bez nazwisk, bez kontraktów, przy naprawdę wąskiej i „słabej” drużynie a robił z nimi cuda! A Urban? Poldi i kilka kontraktów i środek tabeli – no daj spokój Pietrek! I Krawczyk nieustannie na szpicy – uważasz, że to był nasz najlepszy strzelec?? Urban = tylko przeciętność trenerska.

Oczywiście legendy Górnika zasługują na szacunek i sposób w jaki się z nim rozstano dla mnie jest nieakceptowany.Jesli chodzi o warsztat to zgadzam się,że wynik jaki zrobił i styl gry był ok jednak wiele wtajemniczonych osób wie,że Pan Jan głównie dba o atmosferę a za resztę odpowiada reszta sztabu.Tak więc nie powiem nic złego na temat Pana Jana jednak w przypadku nowego trenera liczę na coś ekstra.Mam nadzieję,że to dobry ruch mimo niesmaku,który pozostał po zwolnieniu Pana Urbana.

Jak tobie dobrze oglądało się ich grę, to gratuluję. Nie mówię, że zmiana trenera to dobry ruch ale gra Górnika to drewno i taka niestety jest prawda

Napisze tak drodzy koledzy Ci wielcy z pod znaku t maja w zici ile wciepniecie do puszki oni prawdziwa kase trzepia gdzie indziej UM,sklepiki,wyjazdy.

Z całym szacunkiem do trenera Urbana. Ale wystawiając w każdym meczu Krawczyka i często Szymańskiego to graliśmy w 9. To w smie dobry wynik. Myślę że nowy trener Gaul to dobry pomysł. Po pierwszym wywiadzie wiadomo że walenia w chuja nie będzie. Poza tym są rzeczy dobre, bardzo dobre i niemieckie. Chłop tu wniesie trochę niemieckich pomysłów. Ciekaw jestem czy faktycznie trener Urban był przeciwny sprowadzenia Olkowskiego.

Już nie przesadzaj z tym oddaniem trenera Jana Górnikowi! To jego praca! Pracował dla Legii też! Jako zawodnik owszem bez dwóch zdań szacun – pamiętam na własne oczy! Ale teraz co wielkiego, spektakularnego pokazał? Nie chcę wymieniać porażek z ostatnią Niecieczą itp…. Nie sprostał oczekiwaniom i tyle!

Ale cóż spektakularnego zrobił w Górniku Urban jako trener? No nic! Owszem na swoje 60 ur. wygrał meczyk. Ale z ostatnią Termaliką przegrał! Jako trener no niestety nie gwiazdorzył. Idzie nowe! Jest nowy duch, nowe spojrzenie, nowa nadzieja. A Poldi wie kogo bierze za trenera!

Pany nie ma co bić piany ….. Po łotpuście już , trzeba dać czas i zoboczyć . Trener młody z niemiecki szkoły trenerskiej prowadził juniorów schalke i rezerwy mainz zno języki 4 . A co jak się sprawdzi ? Pamiętocie Flicka w bayernie tyż z dupy wzięty a teraz selekcjoner tyż go nikt nie znoł . Dużo dobrych młodych trenerów wypływo co roku w niemczech i robią robota . Za Janka trzeba zaprotestować na pierwszym meczu bez dopingu i dla carycy stanowcze nie . Tak sie nie godzi rozstować z legendą klubu bo nie przystoi bo Janek na to nie zasłużył a do tego pośmiewisko na cało ekstraklasa . Teraz nowy rozdział ale durś paczymy na rece aby do wyborow a potym rozliczomy i won .

Urban był zupełnie przeciętnym trenerem w porównaniu do Brosza. Brosz przewyższał go, bo nie miał kontraktów ani Poldiego, a mnóstwo młodzików i wynik jaki osiągnął to jest coś! A teraz 8 miejsce? Nic szczególnego, a puchary były w zasięgu!!!!!

Jestem „gorolem” z Wadowic, a zarazem wiernym kibicem GÓRNIKA od około 50-ciu lat. Im więcej pojawia się wiadomości medialnych, tym bardziej mam przekonanie, że za odejściem ikony klubu ( a raczej bezczelnym wyrzuceniem)Jasia Urbana stoi przybyły rok temu, długo wyczekiwany „jeździec na białym koniu”. Za brak szacunku dla ludzi zasłużonych dla tego klubu- „żółta kartka”, za wprowadzenie za niego człowieka bez CV godnego GÓRNIKA -„czerwona kartka”. Oby to się nie skończyło scenariuszem już przerabianym w przeszłości, podobnym do tego w Wiśle Kraków. Pozdrawiam i ciekaw jestem reakcji TORCIDY.

  Mimo, iż jestem „gorolem” z Wadowic, to wiernie kibicuję GÓRNIKOWI od dziecka( ponad 50 lat). Im więcej śledzę doniesienia prasowe i wypowiedzi ludzi związanych z klubem dochodzę do przykrych wniosków. Uważam, że za odejściem Jasia (mój rówieśnik) , a raczej ośmielę się stwierdzić chamskim zwolnieniem stoi długo wyczekiwany, przybyły rok temu „jeździec na białym koniu”. Za brak szacunku dla ikony klubu (J. Urbana)- „żółta kartka”, a za optowanie za ludźmi bez godnego dla GÓRNIKA CV (prezes i trener) – „czerwona kartka”. Oby się to nie skończyło jak kilka lat temu dla NAS, czy choćby teraz z Wisłą Kraków. Pozdrawia wiernych kibiców, co na to TORCIDA przekonamy się za niecały miesiąc. Mimo wszystko nadal wiernie kibicuję mojemu ukochanemu klubowi.

Cos mi sie zdaje ze bedą sciagac jakis mlodych niemcow. Moze bedzie troszke lepiej