Aleksandar Vuković: Jestem pełen podziwu dla tego, co Górnik prezentuje

Spark  -  16 sierpnia 2014 11:15
0
1380

vukovic_aleksandar1_legianet
Górnik Zabrze pewnie ograł w Kielcach Koronę i awansował na pozycję lidera T-Mobile Ekstraklasy. Już w trakcie meczu komentatorzy stacji Canal+Sport chwalili drużynę „Trójkolorowych” i byli pod wrażeniem gry zespołu z Roosevelta.

– Cała postawa Górnik Zabrze, wiedząc w jakiej sytuacji finansowej znajduje się klub, to jest fair play – powiedział komentując mecz Marcin Rosłoń. – Oni cały czas są fair wobec zawodu, który wykonują, wobec kibiców, którzy ich wspierają, wobec rozgrywek. Z każdym meczem wykonują swoją robotę nakreśloną przez Roberta Warzychę i Józefa Dankowskiego – dodał.

W superlatywach o „Trójkolorowych” wypowiadał się również Aleksandar Vuković. – Jestem pełen podziwu dla tego, co Górnik prezentuje, biorąc pod uwagę ten element finansowy w klubie – powiedział „Vuko”. – To musi się odbijać na drużynie, a ona sprawia wrażenie, w której wszystko jest na czas, w której wszystko jest poukładane – nie krył zdziwienia. Były gracz Legii Warszawa i Korony Kielce patrzy z optymizmem na przyszłość naszego zespołu. – To jedyna słuszna droga, którą obrali zawodnicy. Tylko dobrą grą, indywidualnie każdy z piłkarzy i jako zespół, mogą sprawić, że w ich klubie, w ich karierze może coś zmienić się na lepsze. Mam na to nadzieję, bo to tak zasłużony klub, z tak wspaniałą tradycją, tak po prostu musi się stać. Na dłuższą metę nie da się tak funkcjonować bez wypłat, bez normalnych warunków do pracy – zaznaczył.

Aby nie było tak wesoło, nie zabrakło też krytyki wobec właściciela i działaczy. – Na razie brak stadionu to bardzo duża strata finansowa dla klubu. Górnik ma wielką rzeszę kibiców. Bardzo razi mnie też fakt, że tacy gracze Jak Prejuce Nakoulma i Paweł Olkowski odchodzą na zasadzie wolnego transferu. To są rzeczy karygodne! Nie chcę nikogo osądzać, ale to jest trochę na zasadzie, że jesteśmy w trudnej sytuacji, ale nikt nie jest winny. Ktoś musi być przecież winien, że taki klub ma takie problemy – wskazał Vuković.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: legianet.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments