Adam Nawałka o celach w nowym sezonie, przyszłych transferach, nowym systemie rozgrywek i swoim kontrakcie

kamres  -  21 czerwca 2013 12:49
0
963

nawlka_konferencja_1314
– Planem minimum jeśli chodzi o rozgrywki 2013/14 jest zajęcie minimum 8. miejsca i taki cel będzie stawiany przed drużyną – powiedział na piątkowej konferencji prasowej trener Górnika Zabrze Adam Nawałka, który wkrótce ma przedłużyć umowę z klubem. Przy Roosevelta zostają również Krzysztof Mączyński oraz Seweryn Gancarczyk, a klub ma pozyskać jeszcze kilku nowych zawodników.

Trener Adam Nawałka:

O celach i oczekiwaniach przed nowym sezonem – „Oczekiwania są rozbudzone jeśli chodzi o kibiców i tak musi być”.
– Planem minimum jeśli chodzi o rozgrywki 2013/14 jest zajęcie minimum 8. miejsca i taki cel będzie stawiany przed drużyną. My również stawiamy sobie bardzo ambitne cele jako drużyna i sztab szkoleniowy, o których nie chcemy głośno mówić. Takim wewnętrznym celem jest zawsze najbliższy mecz. Rudna wiosenna pokazała, że niektórzy za szybko uwierzyli w szczęśliwą gwiazdę, ale szybko sprowadzono nas na ziemię. Trzeba ostudzić głowy, aby te oczekiwania nie były zbyt wielkie. Te oczekiwania są rozbudzone jeśli chodzi o kibiców i tak musi być. Górnik Zabrze jest klubem, który zawsze walczy o najwyższe cele. Ostatnie lata były trudne, ale to okres przejściowy. Będziemy robić wszystko, aby wrócić do tych lepszych lat. Patrząc globalnie na organizację gry i postępy zawodników, to są one duże i tak z pewnością będzie w następnym sezonie. Jestem optymistą i bardzo pozytywnie myślę o najbliższych rozgrywkach.

O transferach – „Do każdej formacji będziemy poszukiwać graczy, którzy dodadzą jakości”
Wierzymy, że transfery Maćka Małkowskiego, Łukasza Madeja i perspektywicznego Szymona Skrzypczaka pomogą nam w tym, aby jakość była znacznie lepsza od tej z rundy wiosennej. Te transfery to dopiero początek. Jest lista nazwisk, a dyrektor Krzysztof Maj bardzo ciężko pracuje. W planie mamy sprowadzenie zawodników, którzy dodadzą jakości w linii obrony, pomocy, a także napastnika. Mamy kilka propozycji, nie chcę zdradzać nazwisk.

Michał Bemben, Olo Kwiek, Irek Jelen i Grzegorz Bonin są tymi zawodnikami, z którymi klub nie będzie przedłużał umowy. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość, a mam tutaj na myśli Prejuce’a Nakoulmę i Łukasza Skorupskiego. Klub jest otwarty na tego typu transakcje. Zdajemy sobie sprawę, że aby podbudować budżet potrzebne są transfery i nic się pod tym względem nie zmienia. Jesteśmy na to przygotowani. To nie będzie stanowiło uszczerbku, abyśmy mogli stracić na jakości. Seweryn Gancarczyk i Krzysztof Mączyński? Umowy nie zostały podpisane, ale szczegóły już zostały dograne i podpisy będą w najbliższych dniach.

Trudno określić liczebność kadry, ale minimum to 28 zawodników, w tym 24 z pola i 4 bramkarzy, czy też 25 i 3. Wszystko będzie zależało od finansów klubu. Musimy spodziewać się jeszcze kilku transferów. Dlatego do każdej formacji będziemy poszukiwać graczy, którzy dodadzą jakości.

O nowym systemie rozgrywek – „Bariera pomiędzy dobrymi i mniej zamożnymi będzie się powiększała”
Musimy przede wszystkim pozytywnie patrzeć na aspekt zmiany regulaminu rozgrywek. Będzie to trudniejszy sezon. Klubom na dobrym poziomie organizacyjnym, a to z pewnością są Lech i Legia, będzie łatwiej niż tym średnim. One mają rozbudowane akademie piłkarskie, które dostarczają przygotowanych zawodników. Kluby dobrze usytuowane ekonomicznie mogą sobie pozwolić na kupno zawodników. Kadry muszą być dużo większe, co uderzy w kluby średnie. Te szersze kadry spowodują, że kluby będą jeszcze bardziej musiały nadużyć swój budżet i nie obejdzie się bez kłopotów. Bariera pomiędzy dobrymi i mniej zamożnymi będzie się powiększała.

My startujemy z tego poziomu, że sytuacja ekonomiczna nie jest najlepsza, ale wszyscy którzy są blisko Górnika Zabrze, działacze i kibice ciężko pracują, aby było jak najlepiej. Otwarcie nowego stadionu i ciężka praca spowodują, że Górnik da sobie radę w nowej formie rozgrywek. Liga będzie trochę dłuższa. Nasze przygotowania będą podobne, ale jeśli chodzi o motorykę, to będzie trochę zmian.

O Taktyce – „Zależna od tego, kto będzie w posiadaniu piłki”
Taktyka to 1-4-2-3-1 lub 1-4-3-3 w zależności od tego, kto będzie w posiadaniu piłki, to odpowiednio będziemy się ustawiać. Wierzę, że nowi gracze szybko się wkomponują, bo są to dobrzy zawodnicy pod względem techniczno-taktycznym. Jestem też przekonany, że młodzi również sobie poradzą.

O przedłużeniu kontraktu
Nie podpisałem jeszcze umowy. Wszystko jest już dograne. To kwestia złożenia podpisów, myślę, że to nastąpi w najbliższych dniach.

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments