1/2 finału CLJ: Górnik – Legia 1:1. Zwycięstwo stracone w doliczonym czasie gry!

Torcidos  -  6 czerwca 2015 16:53
0
1148

Górnik_Legia_CLJ

Pierwsze spotkanie z warszawską Legią zagrali młodzi zawodnicy Górnika w ramach 1/2 finału CLJ: Przeciwstawili się oni wyżej notowanym przeciwnikom. Zwycięstwo było blisko po trafieniu Pikula, jednak w doliczonym czasie gry wyrównał Wieteska.

Od mocnego akcentu spotkanie z Legią próbowali rozpocząć nasi młodzi zawodnicy, ale niebezpieczeństwo skutecznie oddalali piłkarze Legii. Górnicy na początku meczu stworzyli sobie bardzo dobrą sytuację, która powinna zakończyć się golem. Piłka po strzale głową odbiła się od poprzeczki tam najprzytomniej zachował się Potoniec, ale bramkarz rywali zdołał przenieść piłkę nad poprzeczkę. Początek spotkania zdecydowanie należał do „Trójkolorowych”, ale z upływem czasu Legia stwarzała swoje sytuacje. W potwornym zamieszaniu pod polem karnym szczęśliwie piłkę wyłapał Kuchta. Pogoda w Zabrzu bardziej sprzyjała grillowaniu, niż graniu w piłkę, a na murawie mało się działo. Końcówka pierwszej połowy zdecydowanie należała do przyjezdnych. Po krótkim rozegraniu piłki i dośrodkowaniu efektowne sam na sam z Kuchtą znalazł się jeden z zawodników Legii na nasze szczęście był odwrócony i musiał ratować się efektowną przewrotką, która była nie celna.

Górnicy w drugą połowę weszli znów bardzo dobrze. Kiklaisz zagrał w polu karnym do Olszewskiego, a ten w ostatnim momencie przyjął, ale bardzo słabo uderzał. Chwilę później Kiklaisz znalazł Potońca, ale ten został przyblokowany. Górnicy podobnie jak w pierwszej połowie rozpoczęli od mocnego akcentu, jednak obrona Legii była na posterunku. Legia próbowała odpowiedzieć, a konkretnie napastnik Anczewski, który po świetnym odbiorze piłki przez Trąbke, i podaniu znalazł się w dobrej pozycji, na szczęście w porę został pozbawiony piłki. Legia mogła objąć prowadzenie już w następnej akcji, bo Nawotka znalazł się w sytuacji sam na sam z Kuchtą, jednak lepszy okazał się nasz golkiper i sparował piłkę koniuszkami palców na róg. W odpowiedzi Górnicy ładnie zagrali po obwodzie pola karnego i z dystansu uderzył Luberda. Ten strzał naszego pomocnika napędził i następnie płasko dośrodkował w pole karne tylko, że nikt nie zdołał zamknął tej dobrej akcji. W 82′ Luberda dośrodkował z prawej strony, a tam znakomicie odnalazł się Pikul i wyprowadził Górnik na prowadzenie. W samej końcówce Legia mogła wyrównać. Kozak uderzał w dogodnej sytuacji, ale Kuchta nie dał się zaskoczyć. Zwycięstwo straciliśmy w doliczonym czasie gry, pod bramką Górnika najlepiej zachował się Wieteska i doprowadził do wyrównania. Rewanż obie drużyny zagrają 10 czerwca w Warszawie, o godz. 17:00

CLJ: Górnik Zabrze – Legia Warszawa 1:1 (0:0)