Z obozu rywala: Lech Poznań

Luq  -  10 marca 2013 08:25
0
861

kaminski
Lech Poznań zagra w Zabrzu nie tylko o trzy punkty, ale o klubowy rekord kolejnych wyjazdowych zwycięstw. Przy Roosevelta nie wygrał jednak od ponad pięciu lat. Przedstawiamy garść ciekawostek z obozu naszego rywala.

– Lech Poznań przed meczem z Górnikiem plasuje się na trzecim miejscu w tabeli. W 17 spotkaniach zgromadził 32 pkt i o jeden wyprzedza zabrzan. Stosunek bramek 24:15.

– Poznaniacy w tym sezonie tylko przez trzy kolejki byli poza czołową trójką i miało to miejsce w szóstej kolejce, gdy zajmowali piątą lokatę oraz w dziewiątej i dziesiątej, gdy znajdowali się na czwartej pozycji.

– Lech jest groźniejszy na wyjazdach, gdzie poza przegraną w Gdańsku, wszystko wygrywał. Z dziewięciu wyjazdów przywiózł 24 pkt, strzelając w nich 14 bramek i tracąc ledwie pięć.

– Klub z Poznania może w Zabrzu ustanowić swój rekord wygranych z rzędu na wyjeździe, który wynosi sześć spotkań.

– Po raz ostatni Lech wygrał w Zabrzu 24 lutego 2008 roku. Jedynego gola zdobył wtedy w 77. minucie Henry Quinteros z rzutu karnego. Górnik zakończył sezon 2007/2008 ostatecznie zakończył na ósmym, a „Kolejorz” na czwartym miejscu.

– Najlepszym strzelcem Kolejorza jest Bartosz Ślusarski, który zgromadził dziewięć goli i ustępuje zaledwie o jedno trafienie liderującemu Danielowi Luboji. Sylwetkę snajpera „Kolejorza” prezentujemy w tym miejscu.

– Z kolejnego meczu wyjazdowego cieszy się obrońca Lecha, Hubert Wołąkiewicz. W wywiadzie dla Lech.tv mówi tak: – Patrząc na to, jak gramy na wyjazdach i na to, co wyprawiamy w meczach u siebie, to na pewno musimy się cieszyć, że teraz znów przyjdzie nam grać na boisku rywali. Na wyjeździe bowiem potrafimy wygrać z każdym. Mecze nam się dobrze układają i więcej nam wychodzi niż w spotkaniach u siebie. Mam nadzieję, że tak będzie też w Zabrzu. Górnik, tak jak Lech, jest zespołem walczącym o mistrzostwo. W tej grupie jest 5 drużyn i mecze starcia bezpośrednie między tymi drużynami, jedna porażka, lub jedno zwycięstwo, może zmienić pozycję w tabeli.

– Dla Lech.tv o meczu z Górnikiem wypowiedział się także, pozyskany zimą Łukasz Teodorczyk: – Mamy kolejno trzecie i czwarte miejsce, dlatego można nazwać ten mecz jako starcie o sześć punktów. Podejdziemy do niego tak, jakby był to jeden z ostatnich meczów w sezonie

źródło: Roosevelta81.pl/Lech.tv
foto: poznan.naszemiasto.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments