Poziom +2, czyli powierzchnia komercyjna

kamres  -  1 marca 2013 06:57
0
1802

budowa
Zapraszamy wszystkich kibiców na kolejną wycieczkę po budowie stadionu. Dzisiaj będziemy spacerować po poziomie +2.

Tym razem bierzemy na tapetę poziom +2. Można go w prosty sposób rozpoznać. Jest to po prostu przerwa pomiędzy trybuną górną a dolną.

Plac po stronie wschodniej obiektu. Zdjęcie ładnie ukazuje wszystkie 3 budynki kas oraz ogrom pracy jaka jeszcze czeka budowlańców.

Za żurawiem widać zbrojenia – właśnie tam będzie w przyszłości szyb windowy. Z kolei dźwig jest zakotwiony na najniższym poziomie -1. W prawym dolnym rogu widzimy ścianę. Za nią , nie wliczając obszaru na którym stoi żuraw oraz budynek kasowy nr  1 i 3, jest ziemia. Natomiast przed nią widzimy puste pole, które jest poziomem -1. W przyszłości będzie tutaj strop, a sama ściana jest końcem najniższego poziomu parkingów.

U dołu zdjęcia widać ścianę, którą opisywaliśmy zdjęcie wyżej. Ciągnie się ona różnymi kontami przez praktycznie całą wschodnią stronę obiektu. Spoglądając ciut w górę zauważamy pionowy las metalowych elementów zakończonych żółtymi belkami. Są to tzw. szalunki stropowe. Mają one za zadanie podtrzymać niezabetonowany jeszcze strop. Nad nimi znajdują się płyty typu filigran. Wyżej jest już tylko rdzawe zbrojenie z metalowych prętów w różnych stopniach zaawansowania robót – u góry występuje ich większe zagęszczenie co wskazuje, że będzie ono za niedługo zalewane betonem. Na dzień dzisiejszy w tym miejscu odbyły się już prace betoniarskie.

Widoczne na zdjęciu odciągi dźwigarów przytwierdzone są do betonowych filarów, które znajdują się już na poziomie +1. W przyszłości pomiędzy nimi będzie znajdowało się 48 bramofurt, przez które przejdziemy, aby dostać się na stadion.

W głębi widoczna ulica Tetmajera. Kiedyś w miejscu placu wschodniego znajdowały się boiska treningowe.

Poziom +2 charakteryzuje się powierzchnią przeznaczoną dla inwestorów. Jest to potencjalne miejsce na zagospodarowanie pod np. siłownię czy też restaurację. W prawym dolnym rogu zdjęcia widoczne są żółte belki – element szalunków stropowych, o których pisaliśmy. Od lewego górnego rogu przez prawie cała fotografię ciągną się korytka na okablowanie.

Stara trybuna zachodnia, którą widzimy na zdjęciu, w przyszłości zostanie rozebrana, a w tym samym miejscu powstanie całkiem nowa za około 100 milionów złotych. Będzie to trybuna, na której zasiądą dziennikarze oraz VIP-y.

Widok na trybunę południową. Po lewej stronie zdjęcia widzimy rygiel (belkę zębatą) posadowioną na filarach. Docelowo rygle będą znajdowały się na każdej osi słupów poziomu +2. Pomiędzy ryglami znajdują się płyty kanałowe, które stanowią w tym wypadku strop poziomu +2 i podłogę poziomu +3.

źródło: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments