Niech szczęście sprzyja lepszym, sprzyja Górnikowi

W.  -  4 kwietnia 2022 11:56
3
1275

Po niemal dwutygodniowej przerwie na mecze reprezentacji wreszcie powróciły do nas rozgrywki PKO Ekstraklasy, w której na najważniejsze dla nas spotkanie musieliśmy czekać aż do poniedziałku, bowiem właśnie dzisiaj swój kolejny pojedynek stoczy Górnik Zabrze, który o punkty powalczy w Płocku z miejscową Wisłą. Początek spotkania obu ekip, zamykający 27. serię zaplanowany został na godzinę 18:00.

Wisła Płock to drużyna, która spisuje się w bieżących rozgrywkach bardzo podobnie do Górnika, tracąc do Trójkolorowych tylko jeden punkt, plasując się w tabeli tuż pod nami. Wisła zajmuje 8. lokatę z dorobkiem 36 punktów, zaś Górnik ulokował się na 7. miejscu. Bilans dotychczasowych pojedynków Górnika z Wisłą to 30 spotkań, z których 10 zakończyło się zwycięstwem czternastokrotnych mistrzów Polski, tyle samo pojedynków wygrali Nafciarze, jak i w 10. meczach zespoły dzieliły się punktami. Ostatnie ligowe spotkanie obu drużyn zakończyło się wygraną zabrzan, którzy przed własną publicznością pokonali piłkarzy w niebiesko-białych strojach 4:2. Wówczas o zwycięstwie zadecydowały gole zdobywane kolejno przez Piotra Krawczyka (23′), Jesusa Jimeneza (67′), Bartosza Nowaka (78′) oraz Krzysztofa Kubicę (83′).

Dzisiejsze spotkanie nie będzie należało jednak do łatwych i od kilkunastu dni może nastręczać bólem głowy nie tylko szkoleniowca naszego zespołu, który nie będzie mógł wystawić pauzującego za kartki Adriana Gryszkiewicza i Przemysława Wiśniewskiego. Z tych samych przyczyn w drużynie pod wodzą Pavola Stano nie zobaczymy natomiast Piotra Tomasika. Wierzymy jednak, że lukę po dwóch podstawowych zawodnikach uda się uzupełnić i Górnik po dobrym meczu wywiezie z trudno dostępnego dla gości Płocka, gdzie na 13 spotkań, miejscowi wygrali aż 9, kolejne punkty, umacniając się w górnej partii ligowej tabeli. Przypominamy, że w ubiegłym sezonie, Górnik po golu Piotra Krawczyka zdobytym w 71.  minucie meczu triumfował na Stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku, zwyciężając 0:1. Niech i tym razem szczęście sprzyja lepszym i będzie ono po stronie zabrzańskiej jedenastki, która powróci do domu z pełną pulą „oczek”, prezentując się przy tym dużo lepiej od przeciwników.

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

GÓRNIK 3pkt dzisiaj muszą być!

Na pewno jak strzela 3-4 bramki!!

Pięknie grają,w poprzeczki.Kubica najpierw pudłuje z 2 metrów,a potem strzela samobója…co oni k….grają?!