Nie taki Abacus straszny jak go malują? Pojedynek krzesełek, kto zwycięży?

kamres  -  8 maja 2013 08:13
0
1573

krzeselka_abacus_bronze_03

Czy zamiana krzesełek znajdujących się w projekcie to słuszny wybór? Odpowiedź poznamy za paręnaście lat. Tymczasem Redakcja Roosevelta81.pl postanowiła przyjrzeć się obu liniom krzesełek nieco bliżej i zrobić małe porównanie. Jesteście ciekawi kto zwycięży?

Wielu z Was nie podoba się zamiana stadionowych krzesełek na inny model. Innym nie odpowiada komunikacja na linii Spółka Stadion a kibice. No cóż, może nie wszystko funkcjonuje idealnie, ale fakty są niezaprzeczalne. Na obiekcie w pierwszym etapie budowy montowane będą krzesełka z linii Abacus Bronze. Czy naprawdę są aż takie złe? Sprawdźmy zatem co mówią liczby.

Pojedynek pierwszy: FCB-M kontra Abacus Bronze

krzeselka_porownanie_01

Szerokość siedziska
Wygrywa Abacus: Oferuje on ciut szersze siedzenia, ale jednak szersze. 0:1!

Wysokość od podłoża do siedziska
Remis: nie wpływa to na oglądanie widowiska piłkarskiego.

Wysokość od podłoża do najwyższego punktu oparcia
Wygrywa Abacus: lepiej mieć trochę więcej oparcia pod plecami niż mniej. 0:2

Maksymalna głębokość siedziska
Wygrywa Abacus: w tym wypadku siedzenia są również ciut głębsze. 0:3

Maksymalna grubość krzesełka po złożeniu
Wygrywa FCB: kilka milimetrów różnicy, no ale zwycięża. 1:3

Minimalna odległość w osi sąsiednich krzesełek
I tu mieliśmy zgryz. Z jeden strony wygrywa FCB bo oferuje po 1,5 cm luzu od sąsiedniego krzesełka (Abacus tylko po milimetry). Z drugiej strony zwycięża Abacus bo poprzez zacieśnianie wejdzie więcej krzesełek na stadion. Czy aby na pewno? Odległości te są minimalnymi, wiec może je zwiększyć, nie wiadomo jak będzie na stadionie, dlatego ta kwestię zostawiamy nierozstrzygniętą.

Design
Wygrywa FCB: model starannością wykonania oraz opływowymi kształtami zwycięża, choć o gustach się nie dyskutuje. 2:3

Szybkość montażu
Wygrywa Abacus: krzesełka montowane będą systemowo po kilka naraz co skróci czas pracy. 2:4

Sposób montażu
Wygrywa FCB: w projekcie była mowa o krzesełkach montowanych do czoła stopnicy co jest bardziej estetyczne. 3:4

Możliwość zainstalowania podłokietników
Wygrywa Abacus: jest taka możliwość, tylko czy zostanie to zrealizowane? Jeśli otrzymuje się je w komplecie do krzesełek, to zostaną zamontowane np. w sektorze rodzinnym. Jeśli trzeba kupić osobno to wątpimy w to ze względu na generowanie dodatkowych kosztów budowy. 3:5

Numeracja rzędów
Wygrywa Abacus: model FCB – M nie posiada jej dlatego, że krzesełka nie są montowane systemowo. W zamian za to numery rzędów są malowane na podłodze stopnicy (co nie jest dobrym rozwiązaniem) lub stawiana jest specjalna bramka przy schodkach. 3:6

Podsumowanie

W pierwszym pojedynku wygrywa krzesło linii Abacus 3:6. W trzech starciach zwycięstwo nieznacznie leżało po jednej lub drugiej stronie. Kibic zasiadający na obiekcie nie odczuje pod sobą różnicy centymetra więcej czy mniej. Inaczej natomiast ma się sprawa z długością oparcia, 6 – 8 centymetrów można już wziąć pod uwagę.

Największymi zaletami wygranego jest jego szybszy montaż, posiadanie numeracji rzędów oraz możliwość domontowania oparć. Natomiast przegrany odznacza się bardzo ładnym designem jak i montażem do czoła stopnicy (producent oferuje również montowane nogi krzesła do podłogi, lecz w projekcie krzesełka miały być montowane do czoła stopnicy) co w połączeniu bardzo fajnie się komponuje.

Niebawem pojedynek krzesełek trybuny głównej naszego stadionu. Zobaczymy kto wygra tym razem!

źródło: forumseating.pl/Roosevelta81.pl
foto: nowystylgroup.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments