Na wznoszącej fali, pokonać pucharowych rywali

W.  -  31 października 2023 09:52
3
1745

Zaledwie cztery dni minęły od ostatniego spotkania Trójkolorowych, w którym Górnik rozgromił Łódzki Klub Sportowy, rozgrywając bardzo dobre zawody, niosące wysokie wyjazdowe zwycięstwo 0:5. Dziś sympatycy czternastokrotnego mistrza Polski znów emocjonować będą się występem swych ulubieńców, którzy w ramach 1/16 Fortuna Pucharu Polski o godzinie 18:00 zmierzą się w Sosnowcu z pierwszoligowym Zagłębiem, stawiając przed sobą cel w postaci awansu do dalszej fazy pucharowych zmagań.

Jakim rezultatem zakończy się potyczka obu zespołów, przekonamy się już niebawem. Faworytem dzisiejszego spotkania jest z pewnością Górnik, który w ostatnich kolejkach spisuje się całkiem nieźle. Najpierw Trójkolorowi wywieźli jeden punkt z Wrocławia, remisując z doskonale spisującym się w bieżących rozgrywkach Śląskiem (1:1). Następnie podopieczni Jana Urbana wygrali na własnym stadionie z Rakowem Częstochowa 2:1, zaś w ostatniej serii ligowych zmagań, pewnie pokonali beniaminka z Łodzi 0:5. Aktualnie po 13. kolejkach, Trójkolorowi zajmują dziewiątą lokatę w tabeli, gromadząc na koncie 16 „oczek”.

Znacznie gorzej radzi sobie nasz dzisiejszy przeciwnik, który w 13. kolejkach zgromadził tylko 10 punktów, a te przełożyły się na lokatę w strefie spadkowej (16. pozycja). W miniony weekend podopieczni Artura Derbina przegrali na własnym stadionie z GKS-em Tychy 0:1, a strzelcem jedynego gola w tym spotkaniu był Jakub Budnicki (45′). W sumie nasi rywale nie poznali smaku zwycięstwa od 8. kolejki, w której sosnowiczanie po raz ostatni zwyciężyli, pokonując na wyjeździe GKS Katowice 0:1 (Biliński 32′). W tym czasie  Zagłębie odniosło jednak zwycięstwo w pucharowym spotkaniu I fazy rozgrywek Fortuna Pucharu Polski (1/32), pokonując na wyjeździe czwartoligowy Gryf Wejherowo 1:3 (Fábry 31′, Fábry 32′, Bębenek 68′). Na tym samym etapie Górnik wyeliminował GKS Katowice, wygrywając przy Bukowej 0:4 (Musiolik 20′, Lukoszek 36′, Lawrence Ennali 77′, 89′). Mamy nadzieję, że również w dzisiejszym pojedynku na Arcelor Mittal Park, będący ostatnio na fali wznoszącej Górnik, okaże się zespołem dużo lepszym i skuteczniejszym od będących w kiepskiej dyspozycji rywali, zapewniając sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek. Wierzymy, że wzorem ostatniego pojedynku obu zespołów, który rozegrany został 29 kwietnia 2019 roku na Arenie im. Ernesta Pohla w Zabrzu, przynosząc okazałe zwycięstwo zabrzan 4:0 (Boris  Sekulić (28′), Jesus Jimenez (38′) oraz Igor Angulo (43′, 78′), również i dzisiaj zabrzanie znajdą drogę do pełnego i upragnionego sukcesu, deklasując rywali, za co mocno ściskamy kciuki, intonując głośne: do boju Górnik!

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Krótko i na temat : 5-0 dla Górnika.

Na wznoszącej fali…Zaorać sosnowieckich pachołków poległej brzydali!

Dziś remis i dogrywka… to jest puchar więc może być różnie, ostatnio zresztą dwie porażki w Sosnowcu (PP)