Górnik – Legia kibicowsko. Ekstraklasa!

Slazier  -  19 lipca 2017 16:23
0
6842

Spotkanie Górnika z Legią Warszawa zgromadziło na trybunach stadionu im. Ernesta Pohla 22708 widzów. Ku uciesze zgromadzonych drużyna z Zabrza w inauguracyjnym meczu pokonała aktualnego mistrza Polski 3:1.

Bilety na inauguracyjny mecz z Legią rozeszły się bardzo szybko. Tłumy kibiców pojawiały się w okolicach stadionu na długo przed planowanym rozpoczęciem spotkania. Wszyscy chcieli być wcześniej, żeby spokojnie wejść na obiekt. Trójkolorowa fala ludzi napawała nas dumą, i z nadzieją czekamy na dokończenie budowy stadionu, bo wiemy, że stać nas na jego zapełnienie!

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem ruszyliśmy z dopingiem, który nie ustawał długo po zakończeniu spotkania. Nasze popisy wokalne należy ocenić bardzo dobrze, a momenty, gdy do śpiewu dołączał się cały stadion na pewno zapadną nam na długo w pamięci. Tego dnia nie mogło zabraknąć naszych zgód, z czego najliczniej stawiła się delegacja z Dębicy (150 os.). Dzięki za wsparcie! Cieszy fakt, że piłkarze dostosowali się do naszego poziomu i odnosząc zwycięstwo sprawili nam ogromną radość. Po meczu wspólnie odśpiewaliśmy „Serce się raduje” i „Cały świat już wie”. Wszyscy w bardzo dobry humorach udali się do domu, by dalej świętować.

Tak jak wspominaliśmy w zapowiedzi tego spotkania, bardzo duża liczba osób po raz pierwszy zdecydowała się pojawić przy Roosevelta. Jesteśmy pewni, że po takim widowisku z chęcią będą wracać na trybuny.

Wywiesiliśmy następujące flagi: „Władcy Górnego Śląska”, „Śp. Dawid”, „Górnik Zabrze”, „Wisłoka Dębica”, „Torcida Crew”, „Klub Sportowy Górnik Zabrze Naszym Życiem”, a także transparenty: „Pozdrawiamy Nieobecnych Gieksiarzy”, „Wołyń – Pamiętamy”, „Michał pokonasz go”, „Bracia gratulujemy awansu” – skierowany do kibiców Wisłoki, oraz dwa płótna „Wszyscy na Jagę”, z czego jedno zawisło na zewnątrz stadionu. Warto wspomnieć, że tego dnia debiut zaliczyła nowa flaga zgodowa „Przyjaźń”. Kibice Wisłoki będą mieli taką samą, a różnić będzie się jedynie kolejnością układu herbów.

Już teraz zachęcamy wszystkich do udziału w wyjeździe do Białegostoku, a także w kolejnym meczu przy Roosevelta z Wisłą Kraków. Pokażmy, że potrafimy zapełnić stadion praktycznie na każdym spotkaniu!

Legia do Zabrza wybrała się transportem kołowym, a koszt wyjazdu wynosił 50 zł. Tego dnia na sektorze gości zasiadło 1102 kibiców przyjezdnych, którzy byli wspierani przez Zagłębie Sosnowiec (87), a także przez Olimpie Elbląg (27). Prowadzili doping przez całe spotkanie, jednak nie był on słyszalny z naszego młyna, w dodatku pod koniec ewidentnie przygaśli, na co prowokacyjnie odpowiedzieliśmy im okrzykami „Coście tak cicho…”. Legia wielokrotnie zwracała się z naszym kierunku z różnymi mało cenzuralnymi zwrotami, a my nie pozostawaliśmy im dłużni.

Tego dnia na sektorze wywiesili następujące flagi: „Stolica”, „Legia Warszawa”, „Warriors”, „Olimpia Elbląg”, „L”, „Legia”, „Łowcy Hanysów”,

PS. Czwarta trybuna potrzebna od zaraz!

Wszyscy na Jagiellonię!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments